Návod na spouštění map pomocí FIFE

tento návod zde byl umístěn s laskavím souhlasem s7ena, kterýžto je jeho autorem

Co je to FIFE?

FIFE je zkratka pro Flexible Isometric Fallout(-like) Engine. Je to 2d engine, podporující grafiku z originálních Falloutů. Možnosti tohoto open source projektu jsou mnohem větší, než původního Fallout enginu. K dispozici je podpora jak OpenGL, tak softwarového vykreslování, vyššího rozlišení, různé průhlednosti objektů, podpora moderních skriptovacích jazyků a podpora pro více platforem(zatím jen Win,Linux). Chystá se i změny počasí, podpora pro Mac

Co dovede?

Skoro nic :) Pro běžného hráče demonstruje několik schopností tak, že načte mapy a vy si je můžete prohlížet a zkoušet možnosti FIFE enginu. Pro Fallout-fan programátory však nabízí slušnou výzvu ;)

Jak ho spustím?

Nejdříve si musíte FIFE stáhnout, nejlépe nejnovější verzi. Nainstalujte/rozbalte ho a do vytvořené složky zkopírujte soubory MASTER.DAT a CRITTER.DAT z vašeho Fallout cd, ať už máte první nebo druhý díl. Poté spusťte FIFE.BAT a prohlídněte si mapu. Prohlédnout jinou mapu si můžete tak, že si otevřete soubor FIFE.BAT v poznámkovém bloku. S největší pravděpodobností uvidíte tento text:


- Pokud jste soubory zkopírovali z Fallout 1, otevřete soubor maps_fo1.txt a zde si vyberte název mapy, který zkopírujte do druhého řádku místo maps/JUNKDEMO.MAP a soubor uložte.
- Pokud jste soubory zkopírovali z Fallout 2, otevřete maps_fo2.txt a zkopírujte název mapy do pátého řádku místo maps/newr1.map .

Následně spusťte FIFE.BAT a kochejte se :)

Problémy mohou vzniknout, pokud máte evropské verze her. Ty se liší tím, že v nich nejsou děti a chybí nejbrutálnější násilí(kvůli útlocitným Evropanům :)). V tomto případě musíte sáhnout po patchy, který se naštěstí vyskytuje na stránkách FIFE. Pokud máte Fallouty z Levelu, tak Fallout 1 je evropská verze a proto si musíte stáhnout patch, a Fallout 2 je americká verze, takže nutnost patche odpadá.