Návod

Fallout: New Vegas – návod


To byl kopanec do hlavy (Is not that a Kick in the Head)

Jste kurýr, nebo kurýrka Mohavského Expresu a vaším úkolem bylo doručit žeton z kasina. Cestou vás přepadly, žeton vám vzali a vás postřelili a nechali zemřít. Našel vás robot Viktor a dohromady vás dal doktor Mitchell. Přebíráte se v jeho domě. Čeká vás tvorba postavy. Nejprve mu řekněte, jak se jmenujete. Pak vám přikáže zkontrolovat práci, kterou na vás odvedl a tak si určíte, jestli jste žena, nebo muž a navolte si vhodný typ obličeje a vlasů. Když s tím skončíte, tak za ním zajděte k Vit-o-Matic. Po prvních krůčcích aktivujte stroj a tam si navolíte vaše vlastnosti, které máte standardně všechny na úrovni pět a dalších pět bodů můžete rozdělit a navýšit si tak vlastnosti, které preferujete.
Pak za ním zajděte do sousední pokoje, kde se posaďte na gauč. Čeká vás malý psychologický test. Jen mu odpovězte, co vás první napadne (z nabízených možností) u slov, které vám řekne; pak je anketa ohledně pár výroků (kde si vyberete, jak moc s výroky souhlasíte, či nesouhlasíte) a nakonec odpovíte, co si představujete pod obrázky, které vám ukáže. Na základě vašich odpovědí vám vyprofiluje, co by se vám ze schopností hodilo nejvíce. Na závěr se vám objeví tabulka, kde máte přiděleno tři body ke třem schopnostem (každý zvyšuje danou schopnost o 15 bodů) a ty si můžete přerozdělit podle libosti (takže v podstatě předešlé odpovědi můžete jen rychle odklikat, pokud se vám s nimi nechce bavit). Na závěr si ještě můžete vybrat jeden, či dva rysy, nebo i žádný.
Po rozhovoru a tvorbě vaší postavy vás čeká doktor u východu. Můžete si prohlédnout jeho byt, překvapivě zde věci nejsou “označeny jako jeho”, takže si můžete vzít, co chcete a nebude to považováno za krádež. Většinou zde má drobnosti jako závaží, fotoaparát, knihy, tužky, popelníky, cigarety, čistící prostředky, pánve, ale na ošetřovně je pár lékařských předmětů, sáček s krví, pár stimpacků, Med-X, Rad-X, protijed a u postele lékařská taška. Také je tu pár krabic s náboji (v té v ošetřovně je i laserová pistole), na jedné je nůž. Na krabici v ošetřovně má zkažený samopal, který můžete opravit, pokud máte schopnost opravy alespoň na úrovni 25.
Oslovte doktora u dveří a dá vám věci, které jste měli u sebe, když vás našli (objednávka z Mohavské Expresu, 4 stimpak, 6 drátků, 18 víček, zbraň s pár náboji) a daruje vám i oblek z Vaultu 21 po své manželce, nebo svůj (v závislosti na vašeho pohlaví) a PipBoy 3000, sám totiž pochází z Vaultu, ale tyto věci už nepotřebuje. Trochu přehnané, pokud ty věci opatroval celé roky a jen tak jejich dá úplnému cizinci, ale co už, darovanému PipBoyovi na baterie nehleďte. Ukončujete tím tento úkol a získáváte dvě nové. Před odjezdem vám hra ještě nabídne, zda si chcete aktivovat Drsný mód. Vyjděte z domu do vesničky Goodsprings a svět Nového Vegas je vám k dispozici.


Zpátky v sedle (Back in the sadle)

Tato mise je spíše tréninkem pro další seznámení se se světem. Doktor vás poslal za Sunny Smilesovou, tak za ní skočte do salonu a promluvte si. Zeptejte se jí na okolí a získáte na mapě polohy míst Primm a Sloan. Zeptejte se jí, jestli neví o nějaké práci, abyste si vydělali. Neví, no řekne vám, že v budově staré školy je trezor, který nikdo z města neví otevřít a navrhne, že byste to mohli zkusit. Dá vám dokonce i dvě drátky a časopis “Locksmith ‘s Reader”. Také vám může říci něco o situaci v okolí (tak jako Pomalý Pete před salónem), abyste byli více v obraze, neboť jen začínáte hru. Konečně řekněte, že vás posílá doktor a řekne, že vám pomůže.
Vyjděte za ní za budovu salonu. Tam vám dá pušku Varmint Rifle a 50 nábojů. Máte sestřelit alespoň tři láhve z prázdných lahví naskládaných na plotě za salonem. Při střelbě vám řekne, že když zamíříte stiskem pravého tlačítka myši a ještě pokud si k tomu i klekla pomocí CTRL, tak budete mířit lépe, respektive bude menší kývání zbraně. Když je sestřelíte, tak vám navrhne, zda se nepřidáte k lovu na gekon. Můžete ukončit tuto cvičební misi nyní, nebo i kdykoliv později, pokud budete chtít, ale proč to dělat, že?
Vydejte se za ní pod vesnici, ke skalám ponížit Viktorových domu. Tam vám poradí plížit se, abyste je překvapili. Propližte se za skálu a tu si vyzkoušejte první souboj naostro. Postřílejte gekon buď přímo, nebo ve VATS systému, který nahradil skvělý tahový systém prvních dvou her a zcela tak zabil část duše celé herní série. Po boji nezapomeňte prohlédnout těla gekon, mohou mít u sebe maso, kůži, zda vejce, pokud si je nezapomněli v noře.
Po jejich zabití se vraťte za Sunny, která vás odmění dalšími náboji a řekne, že jsou tu ještě dvě další studny, které je třeba zbavit havěti, takže pokud souhlasíte a nechcete ukončit misi, tak s ní pokračujte dál.
Jen s ní zaběhněte ke dvěma dalším studním. Při první jsou tři gekon a hned po jejich zabití se Sunny vydá ke třetí a nebude se zdržovat. Při třetí studni jsou také tři gekon a obyvatelka vesnice Goodspring, kterou napadli. Pokud nezasáhnete, nebo jste příliš pomalý, tak ji mohou zabít. Kromě šatů a drobností nic podstatného u sebe nemá. Více se vám vyplatí ji zachránit. Žena bez jména vám poděkuje za záchranu, dá vám tři láhve čisté vody a zároveň jste tímto činem získali v Goodspringu pozitivní reputaci.
Oslovte Sunny, která vám dá za pomoc s gekon 50 víček (i pokud bezejmenná žena zemřela, akorát poznamená, že je to smutné) a zeptá se, zda byste se nechtěli naučit ještě něco užitečné o životě v divočině. Přijměte a získáte roli “Při ohništi na zkoušku”. Také se vám zpřístupnila oblast Goodspringský pramen, takže se již můžete přesouvat rychlým cestováním pomocí mapy.


Šli touto cestou (They went that-a-way)

Třeba zjistit, co se vám stalo a tak třeba prověřit v Mohavské expresu zásilku, kterou jste převáželi. Nejprve se v Goodspringu zeptejte robota Viktora na všechno, co si pamatuje, protože právě on vás našel a zachránil (a je to volitelná část úkolu).
Vydejte se do města Primm, které je jižně od Goodspringu. Tam přejděte mostem od oblasti střežené NKR do města (na mostě pozor na tři miny), kde si dávejte pozor na vězně na útěku, kteří vás napadnou, jen co vás spatří. Vejděte do kasina Vikki a Vance a přivítá vás tam Johnson Nash. Je to obchodník a také vede Mohavské expres. Řekněte, že i vy jste Kurýr a ukažte mu papíry od vaší dodávky. Vzpomene si na tu práci. Kovbojský robot najal šest kurýrů na rozvoz šesti bezvýznamných věcí a zdá se, že jen váš žeton nebyl doručen. Také zjistíte, že původní kurýr, který ho měl doručit, to odmítl, když zjistil, že další v pořadí na doručení jste vy, takže jste to dostali vy, Kurýr šest. No neví, kdo to byl. Řekněte, že vás přepadli a zabránily vám v doručení. Řekne, že prý městem prošli nějací muži hodící se na váš popis, ale on o nich neví. Něco by mohl vědět zástupce šerifa Beagle. Toho však zajali vězni a drží ho v hotelu Bison Steve. Máte ho zachránit v rámci úkolu “My Kind of Town”.
V rámci tohoto úkolu vejděte do hotelu Bison Steve, kde v přízemí drží v kuchyni svázaného zástupce Beaglea. Informace, které od něj potřebujete, můžete získat pár způsoby. Můžete okrást Beaglea, nebo ho zabít sami (špatná karma) a získat jeho nahrávku, ve které popisuje, co viděl. Můžete ho oslovit a přesvědčit (řečnictví 40), aby vám hned řekl, co ví, nebo ho prostě rozvažte, pusťte a venku se ho zeptejte, co umí. Když ho osvobodíte, řekne, že odchází, prý by vám i tak jen cesty dostal. Můžete ho přesvědčit, aby vám v hotelu pomohl (řečnictví 25), ale není to nezbytné. Role s Beagle pokračuje dál. Pro vás je v rámci tohoto úkolu hlavní to, že jste zjistili, že Chánové podle Beaglea šli do Niptonu a pak do NOVACAT.
Můžete zajít do Niptonu, ale tam nic nezjistíte. Město je zničeno a obyvatelstvo povražděny, ale můžete tam získat dvě vedlejší úkoly.
Zajděte tedy do NOVACAT. Od lidí zjistíte, že Manny Vargas by o tom mohl vědět něco víc. Zeptejte se ho na to a je ochoten vás nasměrovat dál, pokud mu na oplátku pomůžete. Pokud pro něj splníte úkol “Pojď si se mnou zalétat”, tak vám řekne, co ví a to, že Benny s Chania šli do Boulder City. Pokud nechcete plnit jeho úkol, tak si tuto informaci můžete vytáhnout z jeho počítače v jeho pokoji v hotelu (bez ztráty karmy). Případně mu můžete ukrást zprávu, kterou má u sebe, ale nač krást, když z počítače to získáte jednoduše a bezpečně.
Pokračujte tedy do Boulder City. Tam začněte u majora Monroea roli “Boulder City Showdown”, v rámci které půjdete do ruin centra města, kde mají spor Chánové a NKR. V budově je vůdce Chánův, Jessup. Vám se stačí s ním pro tento úkol promluvit. Oslovte ho a řekne vám, že Benny, šéf kasina Tops ve Vegas, si je najal, aby vás dorazili, ale podrazil i jejich, nevyplatil jim zbytek odměny a odešel. Tímto zjištěním je úkol splněn. Pokud vyřešíte jejich spor s NKR, tak od něj dostanete ještě i Bennyho gravírovaný zapalovač. Tím je tato úkol splněn a automaticky získáváte další.
Pokud se nejprve vrhnete na řešení jejich sporu a vyřešíte ho zabitím Jessup, tak ho jen prohledejte a vezměte si Bennyho zapalovač a zprávu “Chairmen Job Offer”. Ta usvědčuje Bennyho a také tím splníte tento úkol.


Ring-a-ding-ding

Z předešlých toulek víte, že Benny z kasina v Novém Vegas je ten, co vás chtěl zabít a okradl vás. Třeba se k němu dostat. Zajděte do Nového Vegas. Musíte nejprve do Freeside a tudy projít do části Strip.
Před vstupem do části Strip vás zastaví Starý Ben a varuje vás, abyste se nepokoušeli vejít bez povolení od strážného robota. Po rozhovoru s Benem i uvidíte, jak se nějaký chlápek pokouší vběhnout dovnitř a oni ho zastřelí. Vstoupit můžete, pokud máte dostatek peněz, abyste byli zajímavý pro kasina (2000 víček), můžete robota dostat technicky (Věda 80), nebo vás pustí, pokud máte propustku (kterou si můžete vzít jako jednu z možných odměn za úkol “GIBlues “, nebo ji koupit u Micka a Raplh ve Freeside, ale musíte Ralpha přesvědčit, aby řekl, co prodává bokem / Řečnictví 50 / a prodá ho za 500 víček / za 350 pokud máte Obchod 50 /). Pokud máte dobrou reputaci u NKR, tak můžete použít je vlak a projet se z tábora McCarran přímo do Vegas a vyhnout se tak hlavnímu vchodu.
Když vejdete do části Strip, tak vás osloví robot Viktor, kterého si pamatujete z Goodspringu a případně i z Novacu, či dalších míst. Požádá vás, abyste šli za pánem housemate. Můžete za ním skočit a přijmout jeho roli “The House always Wins I”, v rámci které chce, abyste mu přinesli platinový čip. Nemusíte ji pak plnit, ale řekne vám něco o Bennym. Řekne vám, že Benny je stále s ochrankou a sám je jen ve svém apartmá. Doporučí vám promluvit si se Swank.
Zajděte do kasina Tops. U vchodu vám zabaví zbraně (což je otrava, protože i když je při cestě zpět získáte zpět, tak se vám vymaže nastavení rychlých voleb pro zbraně), ale můžete si nechat nějaké skryté (nože, pistole s tlumičem, výbušniny).
Za pultem je Swank, Bennyho pravá ruka.

Možnost 1

Swank můžete přesvědčit, že Benny má vlastní plány s Vegas, čímž ohrožuje ostatní a porušuje zaběhnutý systém. Můžete ho přesvědčit slovně (Řečnictví 15, 30 a 45), nebo ho přesvědčit důkazy, pokud jste je sesbírali (Bennyho zapalovač, který jste získali v Boulder City / nedopalky Bennyho osobitých cigaret, kterou jsou při “vašem” otevřeném hrobě na hřbitově v Goodspringu / záznam o Bennyho dohodě, který můžete ukrást Mannymu Vargase v NOVACAT). Pokud ho přesvědčíte, dá vám klíč od Bennyho apartmánu, abyste to tam prozkoumali. Vyjeďte posledním výtahem nahoru, přejděte dvojitými dveřmi do Benynho apartmánu, přejděte přes ložnici do zadní pokoje a tam najdete Yes Mana.
Ten vám řekne vše, co ví o Bennyho plánech, i o čipu, protože je naprogramován být nápomocný “komukoliv”. Když všechno zjistíte, můžete jít za Swank a říct mu o vašem objevu. Zeptá se, co chcete udělat.
Pokud řeknete, že chcete Bennyho zabít, povolí vám to a dá pokyn strážím nezasahovat. Pošle Bennyho do jeho apartmánu, tak tam máte jít za ním, abyste ho dorazili. Vrátil vám zbraně již dříve, když vás poslal prozkoumat Bennyho apartmán, takže jste vyzbrojen.
Můžete říct, že si s ním chcete promluvit a jděte za ním (respektive rovnou můžete jít za Bennym bez zastávky u Swank). Řekněte Bennyho, že jste mluvili s Yes Manom a navrhne vám soukromý rozhovor v prezidentském apartmá. Můžete ho přesvědčit, aby šel bez stráží a hned (Řečnictví 60) a aby se vám nějak revanšoval (Obchod 35) a dostanete 500 víček a 250 žetonů kasina Tops.
Jděte za Bennym do jeho Prezidentského apartmá, od kterého vám dal Benny klíč. Tam zjistíte, že je to past a Benny se vám ozve přes interkom a oznámí vám, že vás už opět podrazil. Můžete ho přesvědčit, aby vás nechal žít (Řečnictví 35 a 50) a nechá to tak. Pokud ho nepřesvědčíte, tak dovnitř vejdou čtyři jeho ochranka a musíte je zabít. Benny utekl, ale tato role je splněna. (Do prezidentského apartmánu, kde na vás chystá past, vás pošle, i když ho oslovíte přímo, bez předchozí interakce se Swank.)

Možnost 2

Postupujte jako při první možnosti a když po rozhovoru s Yes Manom oslovíte Bennyho, tak ho přesvědčte, aby šel s vámi hned a bez stráží (Řečnictví 60). Vejde rovnou do prezidentského apartmánu, tak vejděte za ním. Tam se s vámi podělí o větší část svého plánu a nabídne vám partnerství. Pokud souhlasíte, dá vám zálohu 250 víček, řekne, že si můžete nechat prezidentské apartmá a odejde. Jen co odejde, vejdou dovnitř čtyři jeho ochranka a napadnou vás. Zabijte je. Opět vás podrazil a ujel. Tento úkol je splněna.

Možnost 3

Rovnou přeskočte první dvě možnosti a promluvte si s Bennym. Pokud jste žena, použijte na něj perk “Černá Vdova” a sveďte ho. Je dost vykolejený z toho, že jeho vlastní oběť, kterou téměř zabil, po něm vystartovala, ale skočí na to. Dá vám klíč od svého pokoje. Zajděte dozadu, dopravte se nahoru výtahem a projděte Dvojkrídle dveřmi. Benny přijde za vámi. Než dorazí, můžete si promluvit s Yes Manem, který vám odhalí Bennyho plány. Když přijde Benny, můžete ho zabít.
Můžete si s ním také promluvit a pak se s ním vyspat. Když Benny po sexu usne, máte možnost zabít ho ve spánku. Pokud ho zabijete, můžete si vzít jeho věci včetně čipu a úkol je splněn.
Pokud ho nezabijete a usnete i vy, tak když se probudíte, Benny je pryč. No nechal vám v inventáři dopis na rozloučenou. Pouští se do akce a těší se na vás, až se za vámi vrátí, až bude po všem. Prostě jste ho nechali utéct. Promluvte si s Yes Manom v pokoji za jeho ložnicí a úkol je splněn.

Možnost 4

Postupujte podle možnosti 1 a přesvědčte Swank o Bennyho Podraz. Vrátí vám vaše zbraně. Pak mu řekněte, že je třeba se o Bennyho postarat. Dá vám klíč od Bennyho pokoje a pošle tam i Bennyho. Jděte nahoru výtahem a na patře do dvoukřídlých dveří a uvnitř je Benny. Můžete ho zabít.
Postupujte podle možnosti 2, neuzavřou s ním dohodu a zabijte ho, když jste sami v prezidentském apartmá.
Případně postupujte podle třetí možnosti a můžete ho zabít rovnou, předtím, než se s ním vyspíte, nebo jak je uváděno v té možnosti, rovně po sexu.
Poslední, ale ne nejrozumnější možností je propašovat dovnitř nějaké zbraně a zahájit frontální útok na všech Chairman v kasinu.
Poznámka 1: Pokud Benny utekl, vyjděte ven z kasina a tam vás osloví Vulpes Inculta. Řekne vám, že mocný Cézar se chce s vámi setkat a dá vám jeho znamení, po kterém k vám budou všichni z Legie nestranní (což vám dá bez ohledu na váš vztah k legii pro případ, že byste byli nepřáteli).
Zajděte do Cottonwood Cove a tam je při molu vor, kterou řídí Cursor Lucullus. Oslovte ho a nechte se odvézt do Pevnosti. Zajděte tedy do Pevnosti (je to v rámci úkolu “Render Unto Caesar”) a zajděte do Césarova stanu. Přijměte tam, že mu pomůžete a požádá vás, abyste šli do bunkru, který je pod jeho pevností (neboť patří panu Houseovi) a zničili, co tam najdete. Abyste se tam dostali, dá vám platinový čip, který vzali Bennyho. Tím je čip konečně ve vašich rukou.
V Caesarově stane je i Benny, kterého chytili, když se od vás snažil utéct (nebo pokud jen odešel, pokud jste s ním spali). Máte ještě oslovit Bennyho a rozhodnout, jak zemře. Přestože ví, že zemře, řekne vám, abyste neničili věci v bunkru, ale udělali, co od vás House chce a pak vyhledali Yes Mana a využili situace pro nezávislé Vegas. Rozhodněte, co s ním. Máte možnost mu i pomoci. Pokud mu dáte stealth boy a sponku, tak tvrdí, že by se měl odsud dostat, ale pokud ho jen prostě rozvážete, tak se na vás vrhnou. Je to tak, pokud jej rozvážete, napadnou vás, ale v mé verzi nefungovala ani předcházející možnost. Když jsem mu dal věci, tak se sám rozvázal a použil Stealth Boy, ale legionáři napadli jeho i mě. Takže zachránit ho šlo jedině, pokud jste zabili všech ve stanu, včetně Césara. Jinak jej můžete nechat ukřižovat (špatná karma), nebo bojovat s vámi v aréně.
Poznámka 2: Vulpes Inculta vás osloví po vyjití z kasina Tops, i pokud vám Benny neušel a máte možnost jít za Caesarem.
Poznámka 3: Benny má unikátní oblek a pistoli Maria (unikátní 9mm pistole). Můžete je získat, když Bennyho zabijete v Tops, nebo pokud s ním bojujete v aréně u Césara.


Rozhodnutí (Decision)

Po roli “Ring-a-ding-ding” máte přístup ke všem hlavním hráčem. Už se jen rozhodnout, pro koho chcete plnit závěrečné úkoly.
Po vstupu do části Strip vás oslovil Viktor a zavedl vás za panem housemate. Robert Edwin House byl původní majitel kasin a také ředitel společnosti robcem. Po válce znovu začal budovat Nové Vegas. Když se objevila NKR, tak pochopil, že potřebuje více síly, než jsou jeho Securitron a vybral z nájezdnické kmenů v Mohavské poušti tři, z nichž udělal hlavy tří kasin (Chairmens, Omerta, White Glove Society). Nyní chce posílit svou moc, získat úplnou kontrolu nad Vegas, zbavit se Legie a vytisknout z oblasti Vegas NKR. Pokračujte pro něj plněním úkolu “The House Always Wins I”, abyste zajistili jeho egocentrický vládu.
Od House získáte i apartmán, kam můžete posílat své společníky, kterých nechcete právě vláčet s sebou, takže v podstatě zůstanou s vámi, nepošlete jejich pryč, jen nebudou při vás fyzicky a můžete najmout dalších. Apartmán vám zůstane k dispozici, i pokud se rozhodnete nepracovat pro něj.
Když jste vyšli po rozhovoru s panem housemate z jeho kasina Lucky 38, tak vás osloví voják NKR a předá vám pozvánku od velvyslance NKR ve Vegas, kterým je Dennis Crocker. NKR se stále snaží o stabilitu ve formě republiky a chce přičlenit ke svému teritoriu i Mohavské území. No na to nemají dost sil, protože je neustále ohrožuje Legie a nemají ani podporu Vegas a okolí kvůli neochotě menších frakcí spolupracovat s nimi. Můžete zajít za ním do velvyslanectví NKR tady ve Vegas a přijmout od něho roli “Things That Go Boom” a postupně upevňovat pozici NKR v celém regionu plněním úkolů pro něj a Plukovnice Mooreová.
Při roli s Bennym jste v pokoji za jeho ložnicí našli Securitron, jehož předělal, aby špehoval pana House a aby mu pomohl rozjet jeho plány. Yes Man je naprogramován, aby pomáhal každému, kdo je s ním v kontaktu, takže vám stačí od něj zjistit, jaké měl Benny plány (“Wild Card: Ace in the Hole”) a pak se rozhodnout, že vy uskutečníte Bennyho plány ve svůj prospěch as Yes Manovi pomocí (pokračujete úkolem “Wild Card: Change in Management”). Takže zde v podstatě nepracujete pro Yes Mana, ale sám pro sebe, abyste zajistili nezávislost Nového Vegas od ostatních mocenských frakcí.
Když vyjdete z kasina Tops pak, jak jste byli s Bennym (ať už jste ho zabili, nebo zda uprchl), tak vás osloví Vulpes Inculata, vyslanec Cézara. Odevzdá vám odkaz, že vás chce vidět samotný Cézar. Zajděte do Cottonwood Cove a odvezte se do Pevnosti Legie. Tam vám Cézar řekne, že chce, abyste pro něj pracovali. Prosté, chce zničit všechny frakce, které mu odporují a nejsou ochotny se mu podvolit, chce porazit a vyhnat z Mohavské oblasti NKR a samozřejmě chce ovládnout Nové Vegas a okolí pro svou Legii, aby ho mohl vést svým krutým, vražedným způsobem. Takže pokud jste zvrácený tvor bez kousku morálky, můžete začít plnit úlohu “Render Unto Caesar”.


6a. Nová Republika Kalifornie (NCR)

6a.1. Věci, co dělají Bum (Things That Go Boom)

Zajděte v Stripe do poslední oblasti a oproti dílně Michaela Angela je velvyslanectví NKR. Uvnitř je Dennis Crocker, velvyslanec, který po vás poslal. Řekne vám, že situace je dost složitá, zvláště když vztahy s panem housemate nejsou ideální a stále je zde hrozba Legie. NKR ví o skupině, která si říká Boomer. Mají velkou zásobu zbraní a střeliva a republika by ocenila, kdyby vyjádřili svou podporu NKR.
Zajděte k Boomer. Pokud jste tam ještě nebyli, tak si musíte dávat pozor na bombardování (viz Lokace: Nellis Air Force Base). Když se dostanete na jejich leteckou základnu, promluvte si s Pearl, jejich vůdkyní. Ta je ráda, že se k nim dostal cizinec, protože si je vědoma toho, že se musí otevřít světu, pokud chtějí přežít. Rovnou od ní získáte úkol “Volaire!”. V rámci tohoto úkolu si musíte nejprve získat důvěru Boomer plněním rozličných vedlejších úkolů pro ně a pak dokončit samotnou roli, která spočívá v získání potopeného bombardérů. Detaily při popisu tohoto úkolu.
Když splníte úkol “Volaire!”, Tak pak jen oslovte Pearl a zeptejte se, zda by byli ochotni pomoci v případě boje o přehradu. Samozřejmě po všem, co jste pro ně udělali, souhlasí. Jen se vraťte za Crockerem a řekněte mu dobrou zprávu. Pokud jste měli špatnou reputaci u NKR, tak vám splnění tohoto úkolu pomůže opět na neutrální vztahy.

6a.2. Králův Gambit (King’s Gambit)

Ve Vegas jsou lidé z NKR nanejvýš tolerováni a Crocker musí dohlížet na blaho jeho lidí. Vztahy se zhoršily hlavně ve Freeside, kde dochází k útokům na lidi z republiky. Prý za tím stojí zejména Pacer. Navrhne vám dvě možnosti řešení. První je zabít Pacer, ale máte to udělat tak, aby podezření nepadlo na NKR. Druhou možností je zkusit diplomacii a přesvědčit Kinga, aby urovnal vztahy s republikou a Pacer bude muset svého šéfa uposlechnout.

Možnost 1

Ve Freeside je při obchodu Micka a Ralpha Ghul Rotface. Řekne vám několik zajímavostí o městě (za každou jednu chce jedno víčko). Plaťte mu, dokud se nedozvíte, že Pacer má spor s Van Graffovcami a že je závislý na Jíte. Jděte do klubu Kingův, na třetí patro. Tam hned vedle schodů má pokoj Pacer. Na stolku u postele má cigarety a pod postelí má skrýš, kde si schovává drogy. Otevřete ji a zkuste vzít drogy, no dostanete poznámku, že by bylo dobré krádež drog na někoho hodit.
Jděte do obchodu Micka a Ralpha (můžete tam jet i rovně po rozhovoru s Rotfaceom a až pak jít poprvé do jeho pokoje). Oslovte Ralpha a požádejte ho, aby vám udělal falešný dopis, na kterém bude písmo Jean-Baptisty z rodiny Van Graffovcov. Vraťte se do Pacerovej pokoje, aktivujte jeho skrýš na drogy a zvolte možnost vzít Jet a vložit tam falešný dopis. Počkejte si, dokud Pacer nepůjde večer do svého pokoje. Když zjistí, co se stalo, poběží rovnou k Van Graffovcom. Napadne jejich a oni ho zabijí. Obvykle ho zabije ještě strážce před dveřmi.
Pokud jste zabili Van Graffovcov (nebo pokud i ne a chcete to udělat takhle), tak si po položení dopisu počkejte v Pacerovej pokoji, dokud to přijde zkontrolovat. Buďte v plíživě módě a když vejde, zavřete dveře. Když si podívá skrýš a rozběhne se s mečem taseným, tak ho zabijte energetickou zbraní (laser, nebo plazma). Nedá se to udělat úplně potichu a Kingem budou vůči vám nepřátelští, ale počkejte si stále v plíživě módě tady v zavřené pokoji, dokud se neuklidní. Když jsou na radaru zase zelení a nikoli nepřátelsky červení, můžete odejít a jít se ohlásit Corckerovi a neztratíte ani reputaci ve Freeside. Tímto činem to vypadá tak, že ho zabili Van Graffovci, kteří obchodují s energetickými zbraněmi.
Vraťte se za Crockerem a řekněte mu, že Pacer je mrtvý a vinu za to nesou Van Graffovci. Za odměnu dostanete dobrou reputaci u NKR a 600 víček. Můžete si vyprosit dalších 200 víček (Obchod 60).

Možnost 2

Postupujte podle možnosti č.1 a zjistěte si, že Pacer se nemá rád s Van Graffovcami. Začněte plnit roli “Birds of Feather”. V rámci první části tohoto úkolu pracujete pro Van Graffovcov jako vyhazovač. Odbavte prvních čtyř návštěvníků, jak je uvedeno u popisu tohoto úkolu. Jako pátý přijde Pacer a chce u vás nechat vzkaz pro Graffovcov. Řekněte mu, ať vypadne, jinak uvidí a když řekne, ať si dáváte pozor, jinak vás uzemní, tak mu řekněte, ať jen zkusí. To ho vyprovokuje a napadne vás. Zabijte ho. Roli “Birds of Feather” si tím nezrušíte, jen při výplatě za tuto část úkolu dostanete o 100 víček méně. Pacer jste zabili jako zaměstnanec Van Graffovcov, takže jste nezískali špatnou reputaci ve Freeside, nepoštvali jste si Kingův a tak jste nenamočily do jeho vraždy NKR.
Vraťte se za Crockerem a odměna je jako u možnosti č.2.

Možnost 3

Zabijte Pacer potichu a nenápadně, aby nepadlo podezření přímo na vás. Vraťte se za Crockerem. Řekne vám, že násilí se stupňuje, protože nikdo neví, kdo je za Pacerovu smrt odpovědný, ale mnozí viní NKR.
Pokud budete drzí, nedostanete ani odměnu. Pokud se omluvíte s tím, že vás to mrzí, dostanete za námahu alespoň 300 víček. No dostanete také špatnou reputaci u NKR a úloha se bere jako nehotové, ale v podstatě jste ji takto nenáročně ukončili.

Možnost 4

Postupujte jako při možnosti č.1 a zjistěte si, že Pacer má problémy se srdcem a je závislý na Jíte. Sežeňte si drogu Psycho a jděte do budovy Kingův. Na třetím patře má hned u schodů pokoj Pacer. Pod postelí má úkryt s drogou Jet. Přimíchejte mu do ní Psycho (Medicína 60). Když si večer půjde šlehnout, tak ho to zabije.
Vraťte se za Crockerem a řekněte mu, že jste Pacer zabili pomocí drogy. Za odměnu dostanete dobrou reputaci u NKR a 600 víček. Můžete si vyprosit dalších 200 víček (Obchod 60).

Možnost 5

Pokud jste splnili pro Kinga roli “GIBlues”, tak vám dluží jednu laskavost. Pokud jste si ji nevybrali, tak jej můžete požádat, aby dozrál na své lidi a zarazil násilnosti mezi Kingem a NKR. Souhlasí a už vám nic nedluží. Zvažte to, členství u Kingův mi přijde nejzajímavější možností z jeho laskavostí.
Vraťte se za Crockerem a řekněte mu, že jste Krále přesvědčili, aby zarazil násilí ve Freeside. Za odměnu dostanete dobrou reputaci u NKR a 600 víček. Můžete si vyprosit dalších 200 víček (Obchod 60).

Možnost 6

Jděte za Králem a požádejte ho, aby zastavil násilnosti ve Freeside. Odmítá, nemá důvod aby zasahoval v tak velké věci. Vraťte se za velvyslancem Crockerem a řekněte mu, že se s Králem nedá dohodnout. Řekne vám, že v případě patové situace se máte hlásit u Plukovnice Mooreové na přehradě. No podotkne, že má obavy, protože Mooreová zvykne řešit věci rychle a násilně. Zeptejte se na další možnost a řekne, že ačkoli to nejsou oficiální rozkazy, doporučil by jít za plukovníkem Hsu do pevnosti McCarran.
Chcete-li postupovat podle rozkazu, tak jděte na přehradu a za Plukovnice Mooreová. Ta vám rovnou řekne, že tam posílá jednotku a máte dát Králi ultimátum, buď se podřídí, nebo bude špatně. Vraťte se tedy do centrály Kingův a oslovte Krále. Cokoli řeknete, odmítá s sebou nechat zametat. Vojáci NKR, kteří jsou zde jako vaše podpora, se řídí rozkazy Mooreové a jen co jste tedy neuspěli vy, přebírají iniciativu a zahajují útok. Nemusíte se do toho plést, stačí sledovat, vojáci si s nimi poradí a zabijí Krále, Pacer i všech Kingův v budově, ještě i jejich štětky. Když budou všichni mrtví (přežije pouze Sergio), tak je to vybavené a máte se hlásit u Crockera.
Oznamte mu, co se stalo. Je naštvaný, že došlo k masakru a jen to vyvolalo další násilí. Pokud budete drzí, nedostanete ani odměnu. Pokud se omluvíte s tím, že vás to mrzí, dostanete za námahu alespoň 300 víček. No dostanete také špatnou reputaci u NKR.

Možnost 7

Jděte za Králem a požádejte ho, aby zastavil násilnosti ve Freeside. Odmítá, nemá důvod aby zasahoval v tak velké věci. Vraťte se za velvyslancem Crockerem a řekněte mu, že se s Králem nedá dohodnout. Řekne vám, že v případě patové situace se máte hlásit u Plukovnice Mooreové na přehradě. No podotkne, že má obavy, protože Mooreová zvykne řešit věci rychle a násilně. Zeptejte se na další možnost a řekne, že ačkoli to nejsou oficiální rozkazy, doporučil by jít za plukovníkem Hsu do pevnosti McCarran.
Pokud věříte v mírové řešení, tak jděte za plukovníkem Hsu. Ten vám pošle ke Kingem podpůrnou jednotku a zmocní vás navrhnout Králi dohodu, jídlo a energii za mírové vztahy s NKR. Vraťte se do centrály Kingův. Král vás hned osloví, naštvaný, že jsou v jeho budově vojáci. Pokud budete drzí, tak si nenechá po sobě skákat a napadne vojáků. V tom případě to končí stejně jako možnost č.6.
Slušně navrhněte Králi dohodu, kterou nabízí Hsu a Král souhlasí. Spojení s NKR se nelíbí Pacer a když se mu nepodaří Krále přesvědčit, aby to nedělal, tak on a pár jeho věrných se pokusí o rebelii. Rychle jejich dostanou vojáci a i Králi muži.
Dohoda je platná, tak se vraťte za velvyslancem Crockerem a oznamte mu, že se vám podařilo mírové řešení sporu. Tím ukončíte úlohu a získáte dobrou reputaci u NKR.
Poznámka 1: Pokud zabijete Pacer a nesplnily jste ještě úkol GIBlues, tak ji máte automaticky jako nesplněnou.
Poznámka 2: Pokud to ukončíte zabitím Krále, tak si nezapomeňte vzít jeho unikátní oblek “Viva Las Vegas”.

6a.3. Pro Republiku, část 2 (For the Republic, Part 2)

Po splnění prvních dvou úkolů pro velvyslance Crockera ve Vegas jděte do Hooverova přehrada, kde najděte Plukovnice Cassandru Mooreová. Za ní vás poslal po vašich výkonech Crocker, ta má pro vás další instrukce, jak pomoci Republice. Otevřeně vám řekne, že se podle ní schyluje k válce a chce, aby nezůstaly žádné překvapivé elementy, které by mohly její průběh narušit. Jelikož má nedostatek mužů, je ochotna využít vaše služby.

Část první: Velcí Chánové

Ví, že NKR měla spory v Chanel a proto věří, že v případě konfliktu by se jistě přidali na stranu Legie. Máte prověřit, zda je to tak a zabránit, aby k jejich spojení s Legií došlo.
Máte dvě základní možnosti. První je splnit úkol “Oh My Papa”. V rámci tohoto úkolu buď přesvědčte Chánův, aby zrušily spojenectví s Legií, nebo nahraďte vůdce Chánův a dokonce vyjednejte spojenectví Chánův a NKR.
Druhou možností je prostě Chánův pozabíjet. Musíte zabít všechny v budově (včetně Papa Chána, Karla, regis) a potom nějakých 10 dalších Chánův, kteří jsou roztroušeni po táboře, dokud vám hra nenapíše, že jste jejich skupinu zničili.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, když nebudou Chánové hrozbou, či ve spojení s Legií, vraťte se to oznámit Mooreové. Získáte dobrou reputaci u NKR.

Část druhá: omerta

NKR si myslí, že omerta, klan z kasina Gamorrah plánuje něco nekalého a máte to prověřit. Splňte proto roli “How little we know”.
Tento úkol jste mohli dělat i sami, pokud jste udělali roli “Bye Bye Love”, tak vám po jejím splnění štětka Joana řekla, že se v kasinu něco děje a mohli jste tento úkol splnit i před zahájením finálních úkolů. Pokud jdete tento úkol plnit teď, tak musíte nejprve skočit ve Vegas na velvyslanectví NKR a tam si promluvit se sekretářkou, kterou je Liza O’Malley. Ta vás doporučí do kasina, kde si promluvte s recepční. Pak už jen hledejte Cachin a pokračujte, jak je v popisu úkolu “How little we know”.
Chcete-li úkol přeskočit, stačí vám zabít Cachin a vrátit se k Plukovnice a lhát jí, že se chystali proti Republice, ale že jste tomu zabránili (Řečnictví 70).
Pokud jste úkol splnili již dříve, můžete Mooreové rovnou říct, že omerta plánovali útok na Vegas a že jste jim to zatrhli a rovnou přejdete k další části tohoto úkolu.
Za splnění úkolu získáte dobrou reputaci u NKR.

Část třetí: Pan House

Mooreová vám řekne, že mají hlášení o aktivitě pana House. Sice nic konkrétní, ale věří, že chce využít blížící se situaci konfliktu ve svůj prospěch, ať už plánuje cokoliv. Proto jsou rozkazy takové, aby byl pan House odstraněn jako hrozba.
Jděte tedy do kasina Lucky 38, dopravte se do penthaus, kde je Pán House. Použijte terminál na stěně nalevo od velkého monitoru s tváří House. Otevřete ho buď pomocí Platinového žetonu, který jste pro něj předtím sháněli, nebo pomocí svých schopností (Věda 75), nebo pomocí klíčové VIP karty Lucky 38 (jedna je v táboře Golf, v místnosti za recepcí a druhá v H & H Tools Factory).
Terminálem otevřete tajné dveře ve zdi. To způsobí Nápor všech Securitron v budově, všichni na vás budou útočit. Nemusíte však bojovat, za tajnými dveřmi je nedaleko vás výtah a při něm druhý terminál. Stačí tam doběhnout, terminálem odblokovat výtah a výtahem se svézt do kontrolní místnosti. Tam na můstku použijte terminál, ve kterém navolte otevření komory pana House.
Objeví se staré, přístroji zachovávány, skutečné tělo Edwina House. Můžete si s ním promluvit. Pak ho můžete zabít zbraní, nastavit na terminálu vyčištění co ho zabije, nebo jen odpojit jeho mozkovou aktivitu. Všechny tři možnosti splní tuto část úkolu a eliminují pana House (a každá z nich vám přinese špatnou karmu). Když se vrátíte zpět do penthaus, tak už Securitron nejsou nepřátelští, takže můžete v klidu projít.
Oznamte Mooreové splnění úkolu za dobrou reputaci u NKR.

Část čtvrtá: Bratrstvo Oceli

Mooreová ocení vaše dosavadní úspěchy a řekne, že na jejich základě se dokonce schyluje k tomu, aby přišel prezident NKR povzbudit vojáků republiky. No ještě předtím se máte postarat o jednu hrozbu. Před časem vyhnali ze solární elektrárny Bratrstvo Oceli, ale zdá se, že jsou stále aktivní a vy je máte vyřadit. Poradí vám také, že nejlepší odpálením jejich generátoru, neboť tak lpí na technice, bude to jejich zkáza.
Bratrstvo sídlí ve skryté Údolí. Pokud jste s nimi ještě během hry nejednali, tak se podívejte roli “Still in the Dark”, kde je popsáno, jak k nim vstoupit a jak postupovat.

První možnost

Pokud nechcete jednat s Bratrstvem, nebo pokud jste s nimi jednali a udělali Starešinu z Hardin, nebo pokud je chcete zničit, tak je třeba se dostat k jejich generátoru. V centrále Bratrstva jděte na druhé podlaží, kde je i stařešinů. V jižní části je místnost s kapslemi pro virtuální trénink a zdržuje se tam i vrchní písař Taggart. Tu jsou dva počítačové terminály. Jeden je autorizační a druhou pro spuštění samozničení bunkru. Potřebujete se dostat do toho na samozničení. Můžete ho hacknout (Věda 100), ale pokud to nevíte, potřebujete tři přístupové karty. Ty musíte ukrást vedení Bratrstva. Jednu má vrchní písař Taggart. Druhou má stařešinů McNamara (nebo Hardin, pokud jste z něj udělali starešinu) a třetí má vrchní paladin Hardin (nebo Ramos, pokud jste z Hardin udělali starešinu). Ukradněte tyto tři karty a jděte zpět do místnosti s terminály. Použijte karty na autorizační terminál a nechte si vygenerovat přístupové heslo. S tím se dostanete do terminálu pro samozničení. Použijte terminál a nastavte samozničení bunkru.
To způsobí, že získáte hromadu špatné reputace u Bratrstva Oceli (všechny předešlé dobré skutky jsou zapomenuty, jste v minusu) a všichni jsou vůči vám nepřátelští. Pokud se nechcete zdržovat bojem, tak zabte Taggartem, který je při vás, převlékněte se za písaře a utečte pryč. Nezdržujte se, samozřejmě vaše maskování prohlédnou postavení členové Bratrstva, takže utíkejte k východu. Když vyjdete na povrch, uslyšíte výbuch a celé místní Bratrstvo Oceli je zničeno.
Oznamte splnění mise Moorevoej za dobrou reputaci u NKR.

Druhá možnost

Chcete-li vyhladit Bratrstvo, můžete jít na to i starým způsobem a to všech vyzabíjať osobně. Můžete je tak pak samozřejmě okrást a přední všechny jejich věci a získat i více zkušeností, pokud to ještě potřebujete. Můžete si pomoci, při vstupu zabijte paladina Ramose av jeho místnosti použijte terminál na stěně (těžké heslo). V terminálu nastavte parametry pro automatické střílny tak, aby útočili na personál. Věžičky se postarají o všech na prvním podlaží. Vy pak už jen Pozabíjejte všech na druhém podlaží.
Oznamte splnění mise Moorevoej za dobrou reputaci u NKR.

Třetí možnost

Pokud jste splnili úkoly “Still in Dark” a “Eyesight to the Blind” pro McNamarru, který je stále stařešinů, tak ho oslovte a rovnou mu řekněte, že NKR v nich vidí hrozbu a chtějí je zničit. Ten pochopí, že je čas na změnu. Pošle po vás odkaz, že se vzdávají nároku na Helios One a že v případě útoku na přehradu pošle paladinů, aby pomohli vojákům NKR. Takže jste sjednány spojenectví mezi NKR a Bratrstvem. Jděte tuto radostnou zprávu oznámit Mooreové, která z toho vůbec nebude mít radost, ale uzná to za splnění úkolu a přihodí trochu špatné reputace u NKR.
Část pátá: Návštěva prezidenta
Přichází prezident, aby navštívil vojáky na přehradě a promluvil k nim. Máte se spojit s rangerem Grantem a zajistit prezidentovu ochranu. Rovnou získáváte roli “you’LL Know when it happens”. V rámci tohoto úkolu se postarejte, aby nebyl prezident Aaron Kimball zavražděn. Když uspějete, hlaste se u ní.
Pokud se vám i nepodaří vraždě zabránit, tak se jen hlaste u Mooreové, tento úkol je splněn, jen získáváte špatnou reputaci u NKR.
Poznámka 1: V části, kde je Mooreová, je i důstojník Bardon, u kterého můžete nakupovat zásoby a zbraně. Není ochoten s vámi obchodovat, pokud ho nepřesvědčíte (Řečnictví 50), pokud jste v přátelském vztahu s NKR. No jen co přijmete tento úkol od Plukovnice a zeptáte se, jestli budete mít nějakou podporu NKR, tak řekne, že jedině schválí, abyste mohli nakupovat u Bardona. Tím pádem to od této role máte bez přesvědčování.
Poznámka 2: Když zabijete pana House, zmizí ze hry Victor, no toho nepotřebujete, vaše patro v Lucky 38 vám zbývá k dispozici a také pro vašich společníků. Také zmizí ze hry Jane, Robotka, která od vás vykupovala sněžné koule s maketami míst.

6a.4. You’LL know when it happens

Tato úloha je součástí páté části předešlé úlohy “For the Republic, Part 2”. Jděte za rangerem Grantem, který je ve vstupní části návštěvnického centra přehrady a hlaste se u něj. Poptejte se ho na plán prezidentovy návštěvy (dostanete jeho itinerář) a na bezpečnostní opatření a vyžádejte si plný přístup do všech oblastí a povolení používat zbraně – Pokud máte nízkou reputaci u NKR, nedostanete ani itinerář, ani nesmíte používat zbraně, ani nedostanete přístup do zakázaných oblastí.
Můžete se poohlédnout po nějakých stopách. Nad schody je technička Allison Valentine. Oslovte ji a řekne, že hledá svého kolegu Bena a nikde ho neumí najít. Pod schody vejděte do zásobovací komory (Supply Closet) a na zemi najdete kaluž krve. Prozkoumejte ji (Vnímání 6) a zjistíte, že zde byl někdo nedávno zabit. Ve skříňce nad kaluží krve je oblek technika NKR (špatná karma). Můžete nakonec hacknout počítač na recepčním stole (střední heslo, není “cizím majetkem”, takže nikoho nenaštvete, ani nezískáte špatnou karmu) a když se podíváte záznamy, zjistíte, že se někdo neoprávněný pokusil dostat do systému. Tím padá podezření na nějakého technika.
Po průzkumu (nebo rovnou, jak ho přeskočíte) vyjděte nahoru po schodech a jděte na přehradu. U dveří oslovte Granta a řekněte mu, že jste připravený a on vám oznámí, že prezident právě přilétá. Přiletí vertibird a prezident půjde na pódium, kde přednese projev.
Věc se má tak, že je tu technik, který umístil po přistání do vertibirdu prezidenta bombu. Ten postává na střeše ještě než tam sluší vertibird. Abyste se dostali přes vojáka Jensena na střechu, tak buď máte povolení od Granta na vstup do zakázaných oblastí, nebo se preoblečte za technika NKR, nebo vojáka promluvte (Řečnictví 50), aby vás tam pustil. Nahoru můžete po přistání prozkoumat vertibird a najdete bombu (Výbušniny 50, nebo Oprava 50).
Pokud nevíte odstranit bombu, můžete ukrást odpalovací zařízení technikovi. Nejlepší ještě na střeše, nebo i pak dolů při lidech.
Pokud ohlásíte Grantovi, že jste našli bombu, zruší projev a nechá odvést prezidenta do vertibirdu. Pokud ohlásíte Grantovi, že jste našli u falešného technika odpalovací zařízení, tak ho nechá zatknout. Ten se bude bránit a zabijí ho. Projev tím zruší a nechá prohledat oblast a odvést prezidenta pryč. O bombu se již nemusíte starat.
Pokud byste se postarali o vraha na věži a ne o bombu a falešného technika a nic neohlásili, tak by prezident dokončil projev, nasedl a falešný technik by odpálil i s ním celý vertibird.
Kromě falešného technika je zde i zabiják. Na věži, která je rovnou za pódiem, na kterém bude prezident vystupovat, hlídá jeden voják. Když Mooreová ohlásí, že vystoupí prezident, objeví se tam vrah převlečený za vojáka a shodí pravého vojáka dolů. Pokud si nevšimnete jeho padání, můžete dole najít tělo. Stačí pak vyjít nahoru, oslovit falešného vojáka, trvat na upozorněni na mrtvé tělo a ten vás napadne. Zabijte ho. Pokud ohlásíte Grantovi (můžete z věže přes vysílačku, ale i osobně), že jste našli vraha, zruší projev a nechá odvést prezidenta. V tomto případě se prezidenta pokusí zabít falešný technik nožem (ať už jste odpojili bombu, nebo ne).
Pokud doběhnete na věž před ohlášením prezidentovy řeči, tak když se objeví vrah, napadne vás, i pravého vojáka NKR. Společně ho zabijte, nebo to nechte jen na vojákovi. V tomto případě je nejednou Grant rovně upozorněn, buď výstřely, nebo vojákům a projev se hned ruší, prezident odchází a falešný technik se ho pokusí zabít. Občas jako kdyby se voják po boji zasekl a Grant o ničem neví. Stále mu můžete ohlásit, že jste našli vraha, ale také nemusíte.
Vrah z věže vypálí, až když začne prezident mluvit o vyznamenání vojáka, takže máte trochu času na jeho spacifikovanie. Pokud se však o něj do té doby nepostaráte, zastřelí prezidenta.
Pokud ohlásíte Grantovi, že jste našli bombu, nebo upozorníte na falešného technika, tak dá odvést prezidenta pryč. Pokud jste se nepostarali o vraha, tak ten vypálí, ale v tomto případě mine prezidenta, který je v pohybu a zabije vojáka z jeho ochranky.
Pokud se postaráte o bombu, io vraha, můžete to nechat tak, Grantovi nic neindikovat a nechat prezidenta dokončit projev a normálně odejít. Také tím splníte úkol.
Poznámka: Pokud je s vámi Boone, tak když vyjdete ven na přehradu, řekne vám, kde by podle něj byly nejlepší místa pro odstřelovače. Pokud je s vámi Rex, tak po odhalení bomby ve vertibirde můžete oslovit falešného technika a vyprovokovat ho k útoku na vás.

6a.5. Eureka!

Když jste splnili předešlé úlohy pro Mooreová a když se jí ohlásíte po tom, co jste pomáhali jako ochranka prezidenta, tak vám řekne, že dorazil generál Lee Oliver aa chce s vámi mluvit. Pokud souhlasíte, začínáte tento úkol a rovnou se posouváte do poslední fáze hry. Generál Oliver vám řekne, že se chystají na rozhodující útok a potřebuje vaši pomoc. Vtom mu oznámí, že Legie vtrhla do přehrady. Generál vás pošle do nedalekého tábora Legie, abyste zabili Legato.
Když od generála odejdete, zastaví vás technik Mike Lawson a řekne vám, že Legionáři se sem dostávají přes přívodní kanály, ale že by bylo možné nastavit směr vody do turbín, což by se o nich postaralo. Toto je volitelná část úkolu, pokud ji chcete splnit. Jste v hale 4. Přejděte do Haly 3 a nad dveřmi na patře je počítač, kterým aktivujte přesměrování (Věda 65). Ještě něco blokuje systém. Vraťte se do předešlé Haly 3 a vyjděte dveřmi na boku ven k vodě. Nedaleko vás je na břehu potrubí, kde uvolněte ventil. Tím je o tuto volitelnou část úkolu postaráno.
Ať už se budete zdržovat turbínami, zda ne, musíte se probojovat z Haly 4 až do Haly 1 av každé hale vás napadají skupiny legionářů. Pomáhá vám pár vojáků NKR a pokud jste uzavřeli spojenectví s Bratrstvem Oceli, tak i pár paladinů. Probojujte se do haly návštěvnického centra a vyjděte ven.
Venku probíhají přímé útoky. Postupujte vedle vojácích NKR po přehradě. Pokud jste uzavřeli spojenectví s Chanel, pár se jich tu objeví, aby vám pomohli. Probojujte se až ke kontrolnímu bodu, což je malá stavba uprostřed přehrady. Před vstupem uvidíte, jak za ní bombardovali Boomer legionářů, pokud jste s nimi uzavřeli spojenectví.
Přejděte kontrolním bodem a na druhé straně vás čeká skupina rangerských veteránů u čety alfa. Můžete jim říct, aby vás kryly při postupu ostřelovačkou, nebo aby vás doprovázeli, nebo je můžete přesvědčit (Řečnictví 85), ať vyrazí jako váš předvoj, co bude v podstatě sebevražedná mise. Pokračuje. Pokud jste splnili úkol “For Auld Lang Synet”, objeví se za první skupinou nepřátel vertibird a přijdou vám na pomoc pozůstalí z Enklávy.
Na konci přehrady přejděte nalevo mostem a až k bráně legionářské pevnosti. Vejděte dovnitř a pobijte pár nepřátel.
V horní části tábora čeká velitel Legát Lanius. Když ho oslovíte, můžete ho přesvědčit, aby se stáhl a vyhnout se tak boji s ním (Řečnictví 100, nebo Obchod 100, nebo Řečnictví 90 pokud blufovat a lžete). Pokud se vám ho nepodaří přesvědčit, můžete jej ještě přesvědčit dodatečně, aby bojoval s vámi jen on sám a dokázal tak svou sílu (Řečnictví 80) a čeká vás boj jen s ním. Pokud ho nepřesvědčíte, nebo rovnou vyprovokujete, tak bude s vámi bojovat on a i jeho posily legionářů.
Pokud LANius přesvědčíte k odchodu, nebo pokud jej zabijete, tak se už jen vraťte k hlavní bráně, kterou vyrazí vojáci NKR a objeví se generál Oliver. Přehodíte posledních pár slov a už jen sledujte závěr, abyste se dozvěděli, jak ovlivnily do budoucna vaše činy jednotlivců a také celou Mohavské poušť.

6b. Legie

6b.1. Render Unto Caesar

Vyrazte do Césarova tábora. Jděte do Cottonwood Cove a tam čeká na molu Cursor Lucullus, který vás odveze až do pevnosti. Po vstupu do pevnosti vám vezmou zbraně (můžete si nechat skryté zbraně, jako při vstupu do kasin) a také i platinový žeton. Jděte nahoru do tábora a do Césarova stanu.

Část první: Bunker pana House

Cézar vám řekne, že je tady bunkr, do kterého se nikdo nikdy nemohl dostat, ale nyní se zdá, že do ovládacího mechanismu pasuje platinový žeton, který vám ukradl Benny. Věří, že je tam technologie splatná kasinu Lucky 38. Chce, abyste tam zašli a zničili, co tam najdete. Vrátí vám žeton, který vám zabavily při vstupu do Pevnosti (nebo vám ho dá, pokud jste ho neměli, protože chytili Bennyho, který vám s ním ujel.).
Jděte za Caesarův stan ke skupině stanů. Za nimi je zděná budova. Vejděte a uvnitř vám stráž vrátí vaše zbraně, protože pracujete pro Cézara. Použijte na ovládací mechanismus u schodů platinový žeton a vrata se otevřou. Vejděte do bunkru.
Uvnitř narazíte na velké obrazovce na pana House, který vám řekne, že žeton je počítačový čip a chce, abyste z něj nahráli data do centrálního počítače tohoto zařízení. Tím by získal přístup ke své armádě robotů. On sem nemá přístup na dálku a proto se sem bez žetonu nemohl dostat. A protože nemá přístup, nemůže ani vypnout obranu bunkru, takže budete muset bojovat s roboty.
Pod schody zničte Protectrona. Za ním je místnost bezpečnosti, ve které je plazmová puška a jsou tam i dva terminály. Jedním (těžké heslo) můžete deaktivovat protectronov a druhým (stení heslo) automatické střílny. Nejbližší, sousední místnost můžete otevřít přes poškozený, ovládací panel (Oprava 60). V ní je pár sentry botů (momentálně neútoční). Pokračujte velkou halou (přes okna po bocích vidíte armádu pana House) a přejděte do dolní, menší haly. Tam jsou po bocích tři malé místnosti a jedny schody. Chcete-li pomoci panu house, tak vyběhněte po schodech do řídící místnosti a vložte platinový žeton do centrálního počítače.
Pokud chcete dělat pro Césara, tak ve třech bočních místnostech je v každé jeden generátor. Všechny zničte (prostou střelbou). Zničení generátorů poškodí celý bunkr a začne sem unikat ještě silnější radiace, než dříve, takže pozor na to. Cestou ven vás napadnou Sentry Boti (pokud jste je i nevypustilo, vyjdou sami). Probojujte se ven a vraťte se Césarovi oznámit splnění úkolu.

Část druhá: Pan House

Cézar chce, abyste zbabili pana House.
Jděte tedy do kasina Lucky 38. Poté, co jste zradili pana House u Césara, tak budou Securitorni vůči vám nepřátelští. I ti dole i ti u pana House. No pokud nechcete bojovat, stačí vám proběhnout kolem nich, výtahy nejsou blokovány. Vyjeďte do penthaus, kde je Pán House. Použijte terminál na stěně nalevo od velkého monitoru s tváří House. Otevřete ho buď pomocí Platinového žetonu, který jste pro něj předtím sháněli, nebo pomocí svých schopností (Věda 75), nebo pomocí klíčové VIP karty Lucky 38 (jedna je v táboře Golf, v místnosti za recepcí a druhá v H & H Tools Factory).
Terminálem otevřete tajné dveře ve zdi. Pokud byste plnili tento úkol dříve, tak dosud nebyly Securitron nepřátelští, ale otevření dveří ve zdi způsobí jejich Nápor. Nemusíte však bojovat, za tajnými dveřmi je nedaleko vás výtah a při něm druhý terminál. Stačí tam doběhnout, terminálem odblokovat výtah a výtahem se svézt do kontrolní místnosti. Tam na můstku použijte terminál, ve kterém navolte otevření komory pana House.
Objeví se staré, přístroji zachovávány, skutečné tělo Edwina House. Můžete si s ním promluvit. Pak ho můžete zabít zbraní, nastavit na terminálu vyčištění, co ho zabije, nebo jen odpojit jeho mozkovou aktivitu. Všechny tři možnosti splní tuto část úkolu a eliminují pana House (a každá z nich vám přinese špatnou karmu). Když se vrátíte zpět do penthaus, tak už Securitron nejsou nepřátelští, takže můžete v klidu projít.
Oznamte Césarovi splnění úkolu za dobrou reputaci u Legie.

Část třetí: Boomer

Když je pan House ze hry, chce Cézar, abyste ověřili Boomer, skupinu disponující těžkými zbraněmi a dělostřelectvem. Máte jim navrhnout alianci, pomohou při boji s NKR a zůstane jim svoboda. Pokud se nepodaří uzavřít spojenectví, máte je zničit.
Zajděte k Boomer. Pokud jste tam ještě nebyli, tak si musíte dávat pozor na bombardování (viz Lokace: Nellis Air Force Base). Když se dostanete na jejich leteckou základnu, promluvte si s Pearl, jejich vůdkyní. A rovnou od ní získáte úkol “Volaire!”. V rámci tohoto úkolu si musíte nejprve získat důvěru Boomer plněním rozličných vedlejších úkolů pro ně a pak dokončit samotnou roli, která spočívá v získání potopeného bombardérů. Detaily při popisu tohoto úkolu.
Když splníte úkol “Volaire!”, Tak pak jen oslovte Pearl a zeptejte se, zda by byli ochotni pomoci v případě boje o přehradu. Samozřejmě po všem, co jste pro ně udělali, souhlasí. Vraťte se to oznámit Césarovi.
Druhá možnost, pokud se nechcete zdržovat jejich úkoly je zabít Pearl a Loya, kteří jsou vůdci Boomer. Po jejich smrti budou destabilizována a nebudou představovat pro Cézara hrozbu.

Část čtvrtá: White Glove Society

Jedno z kasin v Stripe, Ultra-Luxe ovládá gang White Glove Society. Cézar se doslechl, že kdysi holdovali kanibalismu, můžete to využít, abyste je přesvědčili k uzavření spojenectví s Caesarem.
Když vám zadá tento úkol, tak ho dostanou bolesti a půjde si lehnout. Neoslovujte ho, protože ho vyprovokujete k boji. Pokud s ním chcete opět mluvit, nebo mu sdělit splnění úkolu, počkejte si jeden den.
Pro toto splňte roli “Beyond the beef”, v rámci které je můžete přesvědčit, aby se vrátili zpět ke kanibalismu a na základě toho jejich vydírat, aby se přidali k Césarovi.
Pokud jste tu roli splnili tak, že jste se postarali, aby se ke kanibalismu nevrátili, tak musíte říct Césarovi, že se s nimi spojenectví navázat nepodaří. Cézar nebude ani naštvaný, jen vyjádří mírné zklamání, že po předešlých úspěších se vám toto nepodařilo.

Část pátá: Bratrstvo Oceli

Cézar chce, abyste zničili místní pobočku Bratrstva Oceli, aby nemohly ohrozit jeho plány. Bratrstvo sídlí ve skryté Údolí. Pokud jste s nimi ještě během hry nejednali, tak se podívejte roli “Still in the Dark”, kde je popsáno, jak k nim vstoupit a jak postupovat. Od Césara dostanete i klíč od jejich základny, takže máte vstup vylehčená.

První možnost

V centrále Bratrstva jděte na druhé podlaží, kde je i stařešinů. V jižní části je místnost s kapslemi pro virtuální trénink a zdržuje se tam i vrchní písař Taggart. Tu jsou dva počítačové terminály. Jeden je autorizační a druhou pro spuštění samozničení bunkru. Potřebujete se dostat do toho na samozničení. Můžete ho hacknout (Věda 100), ale pokud to nevíte, potřebujete tři přístupové karty. Ty musíte ukrást vedení Bratrstva. Jednu má vrchní písař Taggart. Druhou má stařešinů McNamara (nebo Hardin, pokud jste z něj udělali starešinu) a třetí má vrchní paladin Hardin (nebo Ramos, pokud jste z Hardin udělali starešinu). Ukradněte tyto tři karty a jděte zpět do místnosti s terminály. Použijte karty na autorizační terminál a nechte si vygenerovat přístupové heslo. S tím se dostanete do terminálu pro samozničení. Použijte terminál a nastavte samozničení bunkru.
To způsobí, že získáte hromadu špatné reputace u Bratrstva Oceli (všechny předešlé dobré skutky jsou zapomenuty, jste v minusu) a všichni jsou vůči vám nepřátelští. Pokud se nechcete zdržovat bojem, tak zabte Taggartem, který je při vás, převlékněte se za písaře a utečte pryč. Nezdržujte se, samozřejmě vaše maskování prohlédnou postavení členové Bratrstva, takže utíkejte k východu. Když vyjdete na povrch, uslyšíte výbuch a celé místní Bratrstvo Oceli je zničeno.
Oznamte splnění mise Césarovi za dobrou reputaci u Legie.

Druhá možnost

Chcete-li vyhladit Bratrstvo, můžete jít na to i starým způsobem a to všech vyzabíjať osobně. Můžete je tak pak samozřejmě okrást a přední všechny jejich věci a získat i více zkušeností, pokud to ještě potřebujete. Můžete si pomoci, při vstupu zabijte paladina Ramose av jeho místnosti použijte terminál na stěně (těžké heslo). V terminálu nastavte parametry pro automatické střílny tak, aby útočili na personál. Věžičky se postarají o všech na prvním podlaží. Vy pak už jen Pozabíjejte všech na druhém podlaží.
Oznamte splnění mise Césarovi za dobrou reputaci u Legie.
Část šestá: Caesarově nemoc
Svými úspěchy jste si získali Caesarově důvěru. Zavolá vás do své privátní části stanu a tam se vám svěří, že ho trápí nemoc, se kterou si neví rady. Abyste mu pomohli, splňte roli “Et Tumor, Brute?”.

Část šestá: Atentát

Nakonec od vás Cézar (nebo Lucius, pokud to Cézar nepřežil) chce, abyste zabili prezidenta NKR Aarona Kimballa. Má přiletět na přehradu, aby povzbudil morálku vojáků. Splňte proto roli “Arizona Killer”.
Pak se vraťte za Caesarem. Nezapomeňte se převléknout, pokud jste byli v přestrojení za vojáka NKR. Za odměnu dostanete dobrou reputaci u Legie a zároveň tím končíte celou tuto roli a přichází závěrečná úloha “Veni, Vidi, Vici”.

6b.2. Et Tumor, Brute?

Po úspěších v prvních pěti částech úkoly “Render Unto Caesar” se vám Cézar svěří, že ho trápí vážná nemoc. Promluvte si s ním o tom, chce slyšet váš názor. Buď mu řeknete co mu je (Medicína 50), nebo mu něco nakouknout (Řečnictví 60), nebo tápete a on na vás vyštěkne, že se máte poučit v medicíně, abyste ho vyléčili.

První možnost

Vyléčíte Césara sami. Potřebujete Doktorskou tašku a chirurgické nástroje. Doktorskou tašku najdete na některých místech, nebo si nějakou kupte od doktorů v poušti. Chirurgické nástroje koupíte jedině v Lékařské Klinice Nového Vegas (při centrále karmínově Karavany). Tam má doktorka Usanagi na prodej i tašku (kolem 50 víček) a i chirurgické nástroje (kolem 1000 víček).
Pak když bude Cézar na posteli, tak ho Operujte (Medicína 75, nebo Štěstí 9). Zachráníte mu život a získáte dobrou reputaci u Legie a od Césara 10 legionářské aureus (jeden má hodnotu 100 víček).

Druhá možnost

Najděte Césarovi nový diagnosticko-skenovací modul. Ten, co má u postele, je pokažený. Jeden je ve Vaultu 34. Viz pro detailnější popis místa “Lokace T”. No vám se tam stačí dostat na ošetřovnu, takže po vstupu do Vaultu vejděte do hlavní haly, z ní napravo dolů po schodech a jen pokračujte hlavní chodbou bez odbočování až na její konec a do posledních dveří nalevo. Tam je ošetřovna a stroj Mark III Auto-Doc, ze kterého si vezměte diagnosticko-skenovací modul. Vraťte se do Césarova stanu a nainstalujte nový modul do jeho Auto-Doca. Použijte stroj, aby vyléčil Cézara. Zachráníte mu život a získáte dobrou reputaci u Legie a od Césara 10 legionářské Aureus.

Třetí možnost

Pokud máte za společníka Arcade Gannon, tak ho před přijetím tohoto úkolu vezměte s sebou do tábora. Do Césarova stanu můžete jen vy, tak mu řekněte, ať na vás před stanem čeká. Césarovi řekněte, že váš přítel je lékař, tak ať si ho vezme jako svého otroka a osobního lékaře zároveň. Souhlasí a zachrání ho to. Vy však ztrácíte samozřejmě Arcadea, protože se stává otrokem legie. Za jeho prodej vám dá Cézar 10 legionářské aureus (jeden má hodnotu 100 víček).
Poznámka: Je zde i možnost při operaci, nebo při použití autodoktora to narafičit tak, že Cézar zemřel během operace. V tom případě musíte pak přesvědčit Luciuse (Medicína 50, nebo Řečnictví 50), že to nebyla vaše vina a že jste se ho snažili zachránit. Pokračovat v úkolech můžete pod Luciusem a můžete takto získat Caesarově brnění.

6b.3. Arizonský Vrah (Arizona Killer)

Máte zabít prezidenta NKR. Zajděte povyšuje rangerskej stanice Delta a tam vás čeká Cato Hostilius, vaše spojka. Vyzpovídejte ho a dozvíte se co se dá o plánu prezidenta na návštěvu. Také vám dá na přestrojení se uniformu vojáka NKR. Oklamete ní civilistů a vojáků, ale ne Rangerů, tak pozor na to. Pokud se budete pohybovat v blízkosti lidí, tak se raději plížte, nebo použijte Stealth Boy. Také vám může dát výbušninu na odpálení prezidentova vertibirdu, pokud s ní umíte zacházet (Výbušniny 50). Když domluvíte, řekněte mu, že jste připravený a rozběhne se k přehradě. Sledujte ho tam.
Pokud jste v přestrojení, můžete skočit i do budovy návštěvnického centra, rangeri jsou jen ven, takže tam jste relativně v bezpečí. Pokud se chcete dostat na střechu této budovy (tam sluší prezident), tak v převleku za vojáka NKR a musíte přesvědčit vojáka Jensena, který hlídá vstup na střechu, aby vás tam vpustil (Řečnictví 50), nebo se převlékněte za technika NKR (šaty jsou ve skříňce v kumbálu pod schody v návštěvnickém centru).
Můžete uskutečnit nějaké přípravy. Když jste konečně hotový, tak oslovte Cata s tím, že jste připravený a že kdy přijde prezident. Řekne vám, že právě přichází a tak se i stane. Tehdy proveďte svůj plán.
– Můžete čekat nedaleko a když prezident přijde na pódium, prostě se na něj vrhnout s libovolnou palebnou silou. Můžete ho dostat, ale je tam i spousta vojáků a rangerů, takže to bude těžké. Pohnul by Fat Man, nebo podobně silná zbraň. Pokud nechcete bojovat se všemi, třeba pak ještě vojákům utéct.
– Vejděte do návštěvnického centra a hacknul počítač na recepčním pultu uprostřed místnosti (těžké heslo). V počítač změňte letový plán vertibirdu. Prezident sluší, přednese projev, nastoupí a když budou odlétat, tak havarují. Úkol splněn a když nejste poblíž, ani si vás nevšimnou a nemusíte utíkat.
– Jděte na schody, kterými bude prezident scházet po přistání. Nad nimi je rádio a řídící panel protivzdušné obrany. Změňte nastavení protileteckého děla (Věda 50) a to sestřelí prezidentů vertibird, jen co se objeví.
– Jděte na schody, kterými bude prezident scházet po přistání. Nad nimi je rádio a řídící panel protivzdušné obrany. Nastavte protiletecké dělo na explozi (Oprava 50) a vybuchne, když se prezident dostane na pódium.
– Zastřel prezidentů vertibird s ním na palubě sami. Toto je pouze možnost. Dá se to, ale potřebujete řádně silnou zbraň a několik zásahů a vertibird nepočká, takže dokud vy budete mířit na něj, vrhnou se na vás vojáci a rangeri.
– Když přistane prezidentů vertibird, dostaňte se na střechu (přes Jensena, buď ho přesvědčte, nebo se převlékněte za technika NKR). Pozor při žebříku na rangera Granta, který to tam obchází. Nahoru umístěte výbušninu na vertibird a stáhněte se. Pak buď počkejte, dokud skončí projev, nebo po někom streľte, aby se prezident dal na útěk. Prostě když nastoupí a vzlétne, bomba ho odpálí.
– Zastřelte prezidenta ostřelovačkou, nejlépe s tlumičem. Máte několik vhodných pozic. Ze střechy budovy návštěvnického centra. Zpoza sousoší před vstupem do návštěvnického centra. Ze střechy věže za pódiem, na kterém vystupuje. Na této střeše je i ranger, tak se ho potichu zbavte a pak si zaměřte prezidenta.
– Při pódiu stojí voják Jeremy Watson. Když se přibližte, rovnou vás osloví, jestli jste neviděli jeho helmu. Ta je na stole u schodů, které vedou shora do návštěvnického centra. Pokud máte výbušninu C4, můžete ji umístit do jeho přilby (Výbušniny 50) a pak řekněte Jeremymu, kde má přilbu. Pak si počkejte, dokud bude při něm prezident a odpalte výbušninu dálkovým ovladačem.

6b.4. Veni, Vidi, Vici

Když skončíte roli “Render Unto Caesar”, tak budete poslán rovnou za Legato LANius. Pokud souhlasíte, tak se rovnou přesunete do jeho tábora a začínáte závěrečnou roli hry. V Legátová táboře vyběhněte nahoru a vstupte do jeho stanu. Tam vám vysvětlí plán útoku a že vaším úkolem je zabít generála Olivera. Pak by se měla NKR rozpadnout síť velení a zřejmě vzdají boj o přehradu.
Po rozhovoru jste ven před jeho stanem. Vyjděte z tábora hlavní branou a ocitnete se na opačné straně přehrady. Skupina legionářů zaútočí na přehradu. Přidejte se k nim a probojujte se východní stranou přehrady až ke kontrolnímu stanovisku. Za ním uvidíte, jak Boomer vybombardovat nepřátel, pokud jste je naverbovali.
Vejděte do stanoviska a tam vám Veterán Decanus řekne, že jejich muži to mají ztížené kvůli odstřelovačem a blokádě věže, ve které čekají. Máte to jako volitelnou část úkolu, takže můžete, ale také nemusíte jim pomoci. Pokud jim chcete pomoci, tak na západní straně přehrady vejděte do první věže nalevo a na střeše zabijte ostřelovačského rangera. Pak dolů jděte po spojovacím mostě do první věže napravo. Před ní zabijte pár rangerů a uvnitř použijte terminál na otevření vstupní šachty. Objeví se Centurion. Můžete ho přesvědčit, že jeho mužů je více třeba v dolní části přehrady (Řečnictví 60), nebo, že je třeba je tady nahoře, aby vám pomohli (Řečnictví 80).
Pak pokračujte prebojovávaním se přehradou až k návštěvnického centra. Tam vám přijde na pomoc pár Velkých Chánův, se kterými má Legie spojenectví (pokud jste jej nepřekazili). Vejděte do návštěvnického centra, kde jsou tři obrnění vojáci. Svezte se výtahem do interiéru přehrady.
Uvnitř se musíte probojovat čtyřmi velkými halami přehrady. V každé vám bude pomáhat skupina legionářů. Za poslední, čtvrtou halou je část, kde na vás čeká generál Lee Oliver. Můžete generála přesvědčit, aby on, i jeho zbylí muži, utekli (Řečnictví 100). Jinak musíte bojovat s ním a vojáky. Dole vás čeká šest obyčejných vojáků. Na patře tři rangeri a hromada pastí mezi kancelářskými KOJA. Úplně nahoře čeká už jen generál Oliver a skupina šesti vojáků v energo zbroji se silnými zbraněmi. Když jejich pobijete, vraťte se do předchozí haly přehrady, kde na vás čeká legát Lanius, aby s vámi prohodil pár slov k vítězství. Pak už jen sledujte závěr, abyste se dozvěděli, jak ovlivnily do budoucna vaše činy jednotlivců a také celou Mohavské poušť, pod krutou vládou Legie.

6c. Pan House

6c.1. The House Always Wins I

Tuto roli začnete automaticky v rámci úkolu “Ring-a-ding-ding”. Setkáte se s panem housemate, který chce od vás, abyste mu našli platinový žeton. V rámci zmíněné úkoly je popsáno, jak můžete získat tento žeton. Se žetonem se můžete rozhodnout sami, co dál. Chcete-li pracovat pro pana House, tak po získání žetonu jděte za ním. Odevzdejte mu žeton a dostanete 1250 víček.
Pak vás pan House pozve do spodních prostor kasina, kde vám ukáže, což je pravý důvod jeho touhy po žetonu. Securitron ve městě jsou vybaveni kulometem a laserem. Mají i silnější zbraně, ale ty aktivuje právě aktualizace jejich softwaru, která je na žetonu. Ten mu měli donést ještě dávno, ale přišla velká válka. Od té doby po žetonu pátral. Nyní vylepšil svých Securitron a ti získávají i raketomet a granátomet. Později uvidíte ve městě, že se změnily jejich tváře z policistů na vojáků. Můžete si zde ze stolu vzít munici, dalekohled, samopal a 9mm pistole, než skončí přednáška pana House. Pak se vracíte zpět nahoru do penthouseu.

6c.2. The House Always Wins II

Pan House vám vrátí platinový žeton a pošle vás do bunkru, který je však v pevnosti Legie. Jděte do Cottonwood Cove, kde vás jeden legionář odveze přímo do pevnosti (tak byste šli, i kdybyste pracovali pro Legii v rámci úkolu “Render Unto Caesar”). Po vstupu do pevnosti vám vezmou zbraně (můžete si nechat skryté zbraně, jako při vstupu do kasin) a také i platinový žeton. Jděte nahoru do tábora a do Césarova stanu.
Cézar vám řekne, že je tady bunkr, do kterého se nikdo nikdy nemohl dostat, ale nyní se zdá, že do ovládacího mechanismu pasuje platinový žeton, který vám ukradl Benny. Věří, že je tam technologie splatná kasinu Lucky 38. Chce, abyste tam zašli a zničili, co tam najdete. Vrátí vám žeton, který vám zabavily při vstupu do Pevnosti.
Jděte za Caesarův stan ke skupině stanů. Za nimi je zděná budova. Vejděte a uvnitř vám stráž vrátí vaše zbraně, protože pracujete pro Cézara. Použijte na ovládací mechanismus u schodů platinový žeton a vrata se otevřou. Vejděte do bunkru.
Uvnitř narazíte na velké obrazovce na pana House, který vám řekne, že žeton je počítačový čip a chce, abyste z něj nahráli data do centrálního počítače tohoto zařízení. Tím by získal přístup ke své armádě robotů, která je zde uskladněna. On sem nemá přístup na dálku a proto se sem bez žetonu nemohl dostat. A protože nemá přístup, nemůže ani vypnout obranu bunkru, takže budete muset bojovat s roboty.
Pod schody zničte Protectrona. Za ním je místnost bezpečnosti, ve které je plazmová puška a jsou tam i dva terminály. Jedním (těžké heslo) můžete deaktivovat protectronov a druhým (stení heslo) automatické střílny. Nejbližší, sousední místnost můžete otevřít přes poškozený, ovládací panel (Oprava 60). V ní je pár sentry botů (momentálně neútoční). Pokračujte velkou halou (přes okna po bocích vidíte armádu pana House) a přejděte do dolní, menší haly. Tam jsou po bocích tři malé místnosti a jedny schody. Chcete-li pomoci panu house, tak vyběhněte po schodech do řídící místnosti. Pokud jste nedeaktivovali obranu, je zde několik automatických střílen, tak pozor na ně. Vložte platinový žeton do centrálního počítače.
Pak se jen vraťte za panem housem.
Poznámka 1: Pokud chcete dělat pro Césara, tak ve třech bočních místnostech je v každé jeden generátor. Všechny zničte (prostou střelbou). Zničení generátorů poškodí celý bunkr a začne sem unikat ještě silnější radiace, než dříve, takže pozor na to. Cestou ven vás napadnou Sentry Boti (pokud jste je i nevypustilo, vyjdou sami). Probojujte se ven a vraťte se Césarovi oznámit splnění úkolu.
Poznámka 2: Pokud jste si poštvali Legii proti sobě, tak jděte do Pevnosti bez společníka v přestrojení za člena Legie.
Poznámka 3: Pokud aktivujete armádu pana House, i tak můžete skočit za Caesarem, který si po hluku zdola bude myslet, že jste bunkr zničili a bude to považovat za splnění jeho úkoly a dá vám další.

6c.3. The House Always Wins III

Když má pan House svou armádu Securitron, chce, abyste odstranili další hrozby pro jeho plány s Vegas. Máte ověřit Boomer, skupinu disponující těžkými zbraněmi a dělostřelectvem. Máte zajistit, aby pomohli vaším jménem NKR. Pokud se nepodaří uzavřít spojenectví, máte je zničit.
Zajděte k Boomer. Pokud jste tam ještě nebyli, tak si musíte dávat pozor na bombardování (viz Lokace: Nellis Air Force Base). Když se dostanete na jejich leteckou základnu, promluvte si s Pearl, jejich vůdkyní. A rovnou od ní získáte úkol “Volaire!”. V rámci tohoto úkolu si musíte nejprve získat důvěru Boomer plněním rozličných vedlejších úkolů pro ně a pak dokončit samotnou roli, která spočívá v získání potopeného bombardérů. Detaily při popisu tohoto úkolu.
Když splníte úkol “Volaire!”, Tak pak jen oslovte Pearl a zeptejte se, zda by byli ochotni pomoci v případě boje o přehradu. Samozřejmě po všem, co jste pro ně udělali, souhlasí. Vraťte se to oznámit House.
Druhá možnost, pokud se nechcete zdržovat jejich úkoly, je zabít Pearl a Loya, kteří jsou vůdci Boomer. Pearl je vždy ve svém domě a Loyal se přes den zdržuje v hangáru av noci ve svém domě u dílně a muzeu. Po jejich smrti budou destabilizována a nebudou představovat pro House plány hrozbu.

6c.4. The House Always Wins IV

House ví, že omerta, klan z kasina Gamorrah plánuje něco nekalého a máte to prověřit. Splňte proto roli “How little we know”.
Tento úkol jste mohli dělat i sami; pokud jste udělali roli “Bye Bye Love”, tak vám po jejím splnění štětka Joana řekla, že se v kasinu něco děje a mohli jste tento úkol splnit i před zahájením finálních úkolů.
Chcete-li úkol přeskočit, stačí vám zabít Cachin a vrátit se k House.
Pokud jste úkol splnili již dříve, tak House už o tom ví a rovnou po zadání tohoto úkolu ji máte rovnou i jako splněnou a přímo přejdete k další části tohoto úkolu.

6c.5. The House Always Wins V

House chce, abyste zničili místní pobočku Bratrstva Oceli, aby nemohly ohrozit jeho plány. Bratrstvo sídlí ve skryté Údolí. Pokud jste s nimi ještě během hry nejednali, tak se podívejte roli “Still in the Dark”, kde je popsáno, jak k nim vstoupit a jak postupovat.

První možnost

V centrále Bratrstva jděte na druhé podlaží, kde je i stařešinů. V jižní části je místnost s kapslemi pro virtuální trénink a zdržuje se tam i vrchní písař Taggart. Tu jsou dva počítačové terminály. Jeden je autorizační a druhý pro spuštění samozničení bunkru. Potřebujete se dostat do toho na samozničení. Můžete ho hacknout (Věda 100), ale pokud to nevíte, potřebujete tři přístupové karty. Ty musíte ukrást vedení Bratrstva. Jednu má vrchní písař Taggart. Druhou má stařešinů McNamara (nebo Hardin, pokud jste z něj udělali starešinu) a třetí má vrchní paladin Hardin (nebo Ramos, pokud jste z Hardin udělali starešinu). Ukradněte tyto tři karty a jděte zpět do místnosti s terminály. Použijte karty na autorizační terminál a nechte si vygenerovat přístupové heslo. S tím se dostanete do terminálu pro samozničení. Použijte terminál a nastavte samozničení bunkru.
To způsobí, že získáte hromadu špatné reputace u Bratrstva Oceli (všechny předešlé dobré skutky jsou zapomenuty, jste v minusu) a všichni jsou vůči vám nepřátelští. Pokud se nechcete zdržovat bojem, tak zabte Taggartem, který je při vás, převlékněte se za písaře a utečte pryč. Nezdržujte se, samozřejmě vaše maskování prohlédnou postavení členové Bratrstva, takže utíkejte k východu. Když vyjdete na povrch uslyšíte výbuch a celé místní Bratrstvo Oceli je zničeno.
Oznamte splnění mise panu House.

Druhá možnost

Chcete-li vyhladit Bratrstvo, můžete jít na to i starým způsobem a to všech vyzabíjať osobně. Můžete je tak pak samozřejmě okrást a přední všechny jejich věci a získat i více zkušeností, pokud to ještě potřebujete. Můžete si pomoci, při vstupu zabijte paladina Ramose av jeho místnosti použijte terminál na stěně (těžké heslo). V terminálu nastavte parametry pro automatické střílny tak, aby útočili na personál. Věžičky se postarají o všech na prvním podlaží. Vy pak už jen Pozabíjejte všech na druhém podlaží.
Oznamte splnění mise panu House.

6c.6. The House Always Wins VI

Pan House samozřejmě chce, aby NKR porazila Legii a aby nepadla přehrada do rukou Césara. Právě se chystá na návštěvu své vojáky samotný prezident Aaron Kimball, aby podpořil morálku. Tou by dost otřáslo, kdyby ho Legie zabila a to tedy House nechce. Máte pomoci ranger Grantovi, který odpovídá za bezpečnost prezidentovy návštěvy, aby se prezidentovi nic nestalo.
Splňte úkol “You’LL know when it happens”, která je i součástí postupu hlavního příběhu za NKR, kde je i detailně popsána.
Když splníte tu roli, vraťte se to oznámit panu House.

6c.7. The House Always Wins VII

Nakonec od vás chce, abyste zašli do energetické stanice El Dorado. Tu spravuje armáda NKR a nepustí do ní nikoho. Máte tam v řídící místnosti nainstalovat ovládací modul, kterým získá energii na nahození dalšího reaktoru v Lucky 38.
Můžete se do budovy zkusit proplížit, případně použít i Stealth Boy, ale nejsnáze je se převléknout za vojáka NKR. Tehdy na vás nebudou útočit, přestože budou mít poznámky k tomu, abyste odešli. Nepotřebujete tam být dlouho, je to jen jedna místnost av její pravé části je počítačový terminál, který použijte a přesměrujte energii. Pak se jen vraťte za panem housem.

6c.8. The House Always Wins VIII

Pan House vám řekne, že Legie vyráží na přehradu a máte se do boje zapojit. Máte vystupovat jako spojenec NKR, ale budete sledovat vlastní cíle a máte nainstalovat ovládací modul, aby House kontroloval přívod elektřiny z přehrady. Když budete připraven, tak jen řekněte panu House, že můžete vyrazit a automaticky jste přenesen k přehradě. Tento úkol je splněn a začíná “Všechno, nebo nic”.

6c.9. Všechno, nebo nic (All or Nothing)

Jste při návštěvnickém centru přehrady. Vyražte po přehradě vpřed. Na začátku napadnou Rangerů Velcí Chánové (pokud jste nezrušili jejich spojenectví s Caesarem). Dále se již budou proti vám vrhat legionáři. Vy máte na své straně jednoho Securitron a pár rangerů. Probojujte se do poloviny přehrady, před kontrolní stanovisko, za kterým povrch vybombardovat Boomer, pokud jste je naverbovali. Nechoďte do stanoviska, ale do věže napravo. Svezte se výtahem ve věži a dostanete se do kancelářských částí přehrady.
Kousek od vás je hlavní, řídicí centrála. Hlídají ji dva obrnění vojáci NKR. Můžete je přesvědčit, aby vás vpustili dovnitř (Řečnictví 75), můžete je zabít, nebo jít trochu dál a když do přehrady vniknou legionáři, tak se stáhněte a ti odlákají stráž od dveří. Vejděte a použijte ovládací modul na centrální počítač. Tím získá pan House vládu nad přehradou. Také vám tam přímo vytiskne podmínky kapitulace pro NKR, která vyžaduje, aby se stáhly všechny vojenské jednotky z oblasti Vegas a okolí a že budou od nynějška za vodu a elektřinu z přehrady platit.
Pokračujte na konec kancelářských prostor na terasu první haly elektrárny a tam aktivujte spínač napravo od dveří. Mezi touto terasou a kontrolní místností vyjděte dveřmi do věže az ní opět ven na přehradu. Jste za kontrolním stanoviskem, na východní straně přehrady. Zde se již objeví pár dalších Securitron a pokud jste splnili úkol “For Auld Lang Synet”, objeví se i pozůstalí z Enklávy, aby vám pomohli. Společně se probojujte touto stranou přehrady až k táboru Legáta.
V horní části tábora čeká velitel Legát Lanius. Když ho oslovíte, můžete ho přesvědčit, aby se stáhl a vyhnout se tak boji s ním (Řečnictví 100, nebo Obchod 100, nebo Řečnictví 90, pokud bluf a lžete). Pokud se vám ho nepodaří přesvědčit, můžete jej ještě přesvědčit dodatečně, aby bojoval s vámi jen on sám a dokázal tak svou sílu (Řečnictví 80) a čeká vás boj jen s ním. Pokud ho nepřesvědčíte, nebo rovnou vyprovokujete, tak bude s vámi bojovat on a i jeho posily legionářů.
Pokud LANius přesvědčíte k odchodu, nebo pokud jej zabijete, tak se už jen vraťte k hlavní bráně, kterou vyrazí vojáci NKR a objeví se generál Lee Oliver. Předložte mu požadavek na odchod armády NKR z Vegas, což ho samozřejmě naštve, když tak dlouho bojovali a chránili přehradu. Můžete ho přesvědčit, aby přijal podmínky kapitulace, protože armáda Securitron je příliš mnoho (Řečnictví 100), nebo aby přijal a dostanou na oplátku obchodní podmínky pro NKR (Obchod 100), nebo aby přijal kapitulaci, protože vy se dokážete postarat o přehradu lépe a také jim můžete poskytnout nějakou technologii z Vegas (Věda 100). Nebo s ním můžete bojovat. Objeví se i pár Securitron, takže generál a jeho rangerskí veteráni nebudou problém. Pokud je s vámi Cannibal Johnson, také se obrátí proti vám, pokud napadnete generála.
Pak se objeví Securitron, jehož přímo ovládá pan House. Poděkuje se vám za pomoc a vy už jen sledujte závěr, abyste se dozvěděli, jak ovlivnily do budoucna vaše činy jednotlivců a také celou Mohavské poušť.

6d. Nezávislé Vegas

6d.1. Wild Card: Ace in the Hole

V rámci úkolu “Ring-a-ding-ding” máte získat platinový žeton od Bennyho, které šéfuje kasinu Gamorrah. Viz popis tohoto úkolu, abyste získali žeton. Když se dostanete do Bennyho pokoje, tak v ní najděte ještě tajnou místnost, ve které je Securitron zvaný Yes Man.
Promluvte si s Yes Manem. Je to Securitron, jehož přeprogramoval Benny s pomocí Emily Ortalovej z následovníků Apokalypsy, aby sledoval zprávy od pana House a dekóduje jejich. Zároveň je nastaven tak, aby byl nápomocný každému uživateli. Zjistíte od něj, že to on pomohl a poradil Bennyho, aby vás vystopoval a zabil, co nevyšlo. No pokud necítíte vůči robotovi zášť, tak vzhledem k jeho nastavení -Pomáhá každému užívateľovi-, bude nyní Yes Man pracovat pro vás. Odhalí vám i Bennyho plány. Ten chtěl zabít pana House a ovládnout Lucky 38 pomocí platinového žetonu, čímž by získal kontrolu nad jeho Securitron.
Odhalením těchto informací ukončujete tento úkol, která je jen na to, abyste se rozhodli osvobodit Vegas pro sebe. Zároveň získáváte tři další úkoly, kterými si máte zajistit vládu. Máte zabít pana House “Wild Card: Change in the Management”, máte se postarat o skupiny, které by mohly zasahovat do vašich plánů “Wild Card: Side Bets” a máte prozkoumat bunkr pana House v pevnosti Legie “Wild Card: You and what army? “.

6d.2. Wild Card: Change in the Management

Máte se postarat o pana House. Jděte tedy do kasina Lucky 38, dopravte se do penthaus, kde je Pán House. Použijte terminál na stěně nalevo od velkého monitoru s tváří House. Otevřete ho buď pomocí Platinového žetonu, který jste pro něj předtím sháněli, nebo pomocí svých schopností (Věda 75), nebo pomocí klíčové VIP karty Lucky 38 (jedna je v táboře Golf, v místnosti za recepcí a druhá v H & H Tools Factory).
Terminálem otevřete tajné dveře ve zdi. To způsobí Nápor všech Securitron v budově, všichni na vás budou útočit. Nemusíte však bojovat, za tajnými dveřmi je nedaleko vás výtah a při něm druhý terminál. Stačí tam doběhnout, terminálem odblokovat výtah a výtahem se svézt do kontrolní místnosti. Tam na můstku použijte terminál, ve kterém navolte otevření komory pana House.
Objeví se staré, přístroji zachovávány, skutečné tělo Edwina House. Můžete si s ním promluvit. Pak ho můžete zabít zbraní, nastavit na terminálu vyčištění, co ho zabije, nebo jen odpojit jeho mozkovou aktivitu. Všechny tři možnosti splní tuto část úkolu a eliminují pana House (a každá z nich vám přinese špatnou karmu). Když se vrátíte zpět do penthaus, tak už Securitron nejsou nepřátelští, takže můžete v klidu projít.
Jděte před kasino The Tops, Yes Man čeká před vchodem. Oslovte ho a řekněte mu, co jste udělali. Vyrazí do Lucky 38. Jděte tam za ním, až do penthouse, kde jste dříve mohli komunikovat s velkým monitorem pana House. Když má k dispozici platinový žeton a když je pan House odpojen, tak nahraje sám sebe do centrálního softwaru kasina Lucky 38 a celé ho pro vás ovládne.
Pak vás zavede do spodních prostor kasina, kde vám ukáže, proč chtěl pan House tak velmi ten žeton. Securitron ve městě jsou vybaveni kulometem a laserem. Mají i silnější zbraně, ale ty aktivuje právě aktualizace jejich softwaru, která je na žetonu. Nyní Yes Man vylepšil městských Securitron a ti získávají i raketomet a granátomet. Později uvidíte ve městě, že se změnily jejich tváře z policistů na vojáků. Můžete si zde ze stolu vzít munici, dalekohled, samopal a 9mm pistole, než skončí Yes Manova přednáška. Pak se vracíte zpět nahoru do penthouse.
Poznámka 1: Když zabijete pana House, zmizí ze hry Victor, no toho nepotřebujete, vaše patro v Lucky 38 vám zbývá k dispozici a také pro vašich společníků. Také zmizí ze hry Jane, Robotka, která od vás vykupovala sněžné koule s maketami míst.

6d.3. Wild Card: You and what army?

Yes Man vzpomene i tajný bunkr pana House, který je pod pevností Legie. Pokud jste již splnili úkol “Wild Card: Change in the Management”, tak získal Yes Man přístup k síti pana House a také vám řekne, že pod bunkrem je armáda Securitron a proto je důležité se tam dostat a získat ji.
Jděte do Cottonwood Cove, kde vás jeden legionář odveze přímo do pevnosti (tak byste šli, i kdybyste pracovali pro Legii v rámci úkolu “Render Unto Caesar”). Po vstupu do pevnosti vám vezmou zbraně (můžete si nechat skryté zbraně, jako při vstupu do kasin) a také i platinový žeton. Jděte nahoru do tábora a do Cézearovho stanu.
Cézar vám řekne, že je tady bunkr, do kterého se nikdo nikdy nemohl dostat, ale nyní se zdá, že do ovládacího mechanismu pasuje platinový žeton, který vám ukradl Benny. Věří, že je tam technologie splatná kasinu Lucky 38. Chce, abyste tam zašli a zničili, co tam najdete. Vrátí vám žeton, který vám zabavily při vstupu do Pevnosti.
Jděte za Caesarův stan ke skupině stanů. Za nimi je zděná budova. Vejděte a uvnitř vám stráž vrátí vaše zbraně, protože pracujete pro Cézara. Použijte na ovládací mechanismus u schodů platinový žeton a vrata se otevřou. Vejděte do bunkru.
Pod schody zničte Protectrona. Za ním je místnost bezpečnosti, ve které je plazmová puška a jsou tam i dva terminály. Jedním (těžké heslo) můžete deaktivovat protectronov a druhým (střední heslo) automatické střílny. Nejbližší, sousední místnost můžete otevřít přes poškozený, ovládací panel (Oprava 60). V ní je pár sentry botů (momentálně neútoční). Pokračujte velkou halou (přes okna po bocích vidíte armádu pana House) a přejděte do dolní, menší haly. Tam jsou po bocích tři malé místnosti a jedny schody. Pokud tedy pracujete podle svého a Yes Manova plánu, tak vyběhněte po schodech do řídící místnosti. Pokud jste nedeaktivovali obranu, je zde několik automatických střílen, tak pozor na ně. Vložte platinový žeton do centrálního počítače. Tím je úkol splněn. Můžete se zastavit za Yes Manom, ale už jen potvrdí, že máte armádu Securitron.
Poznámka 1: Pokud chcete dělat pro Césara, tak ve třech bočních místnostech je v každé jeden generátor. Všechny zničte (prostou střelbou). Zničení generátorů poškodí celý bunkr a začne sem unikat ještě silnější radiace, než dříve, takže pozor na to. Cestou ven vás napadnou Sentry Boti (pokud jste je i nevypustilo, vyjdou sami). Probojujte se ven a vraťte se Césarovi oznámit splnění úkolu.
Poznámka 2: Pokud jste si poštvali Legii proti sobě, tak jděte do Pevnosti bez společníka v přestrojení za člena Legie.
Poznámka 3: Pokud aktivujete armádu Securitron, i tak můžete skočit za Caesarem, který si po hluku zdola bude myslet, že jste bunkr zničili a bude to považovat za splnění jeho úkoly a dá vám další.

6d.4. Wild Card: Side Bets

V rámci tohoto úkolu vám Yes Man doporučí prověřit si pár skupin, které by mohly zamíchat kartami v rozhodujícím dění. Krásou toho, že zde pracujete sám pro sebe, je to, že můžete Yes Manovi říct při každé z těchto skupin, aby ji ignoroval. Pokud prostě uznáte za vhodné, že není třeba se jimi zabývat, necháte je tak a Yes Man to akceptuje.

Boomer

Můžete prověřit Boomer, skupinu disponující těžkou technikou a dělostřelectvem. Pokud jste tam ještě nebyli, tak si musíte dávat pozor na bombardování (viz Lokace: Nellis Air Force Base). Když se dostanete na jejich leteckou základnu, promluvte si s Pearl, jejich vůdkyní. A rovnou od ní získáte úkol “Volaire!”. V rámci tohoto úkolu si musíte nejprve získat důvěru Boomer plněním rozličných vedlejších úkolů pro ně a pak dokončit samotnou roli, která spočívá v získání potopeného bombardérů. Detaily při popisu tohoto úkolu.
Když splníte úkol “Volaire!”, Tak pak jen oslovte Pearl a zeptejte se, zda by vám byli ochotni pomoci v případě boje o přehradu. Samozřejmě po všem, co jste pro ně udělali, souhlasí.

Omerta

Benny podezříval Omertu z nějaké špinavosti, tak vás na ně upozorní i Yes Man. Splňte proto roli “How little we know”.
Tento úkol jste mohli dělat i sami; pokud jste udělali roli “Bye Bye Love”, tak vám po jejím splnění štětka Joana řekla, že se v kasinu něco děje a mohli jste tento úkol splnit i před zahájením finálních úkolů. Podpořte v rámci úkolu Cachin, aby převzal vedení klubu. Tím jste zmařily plány jeho bývalých šéfů na spojení s légou.

White Glove Society

Třetí kasino v Stripe, které byste měli prověřit. Pro toto splňte roli “Beyond the beef”, v rámci které zjistíte, že se chtějí někteří členové kasina Ultra-Luxe vrátit k zvykem kanibalismu. Postarejte se, aby k tomu nedošlo, jinak by to mohl zjistit i Cézar a vydírat je ke spolupráci.

Velcí Chánové

Máte dvě základní možnosti. První je splnit úkol “Oh My Papa”. V rámci tohoto úkolu buď přesvědčte Chánův, aby zrušily spojenectví s Legií, nebo začněte pracovat i pro NKR, nahraďte vůdce Chánův a dokonce vyjednejte spojenectví Chánův a NKR prostřednictvím Plukovnice Mooreové a regis.
Druhou možností je prostě Chánův pozabíjet. Musíte zabít všechny v budově (včetně Papa Chána, Karla, regis) a potom nějakých 10 dalších Chánův, kteří jsou roztroušeni po táboře, dokud vám hra nenapíše, že jste jejich skupinu zničili.

Bratrstvo Oceli

První možnost

Pokud nechcete jednat s Bratrstvem, nebo pokud jste s nimi jednali a udělali Starešinu z Hardin, nebo pokud je chcete zničit, tak je třeba se dostat k jejich generátoru. V centrále Bratrstva jděte na druhé podlaží, kde je i stařešinů. V jižní části je místnost s kapslemi pro virtuální trénink a zdržuje se tam i vrchní písař Taggart. Tu jsou dva počítačové terminály. Jeden je autorizační a druhý pro spuštění samozničení bunkru. Potřebujete se dostat do toho na samozničení. Můžete ho hacknout (Věda 100), ale pokud to nevíte, potřebujete tři přístupové karty. Ty musíte ukrást vedení Bratrstva. Jednu má vrchní písař Taggart.
Druhou má stařešinů McNamara (nebo Hardin, pokud jste z něj udělali starešinu) a třetí má vrchní paladin Hardin (nebo Ramos, pokud jste z Hardin udělali starešinu). Ukradněte tyto tři karty a jděte zpět do místnosti s terminály. Použijte karty na autorizační terminál a nechte si vygenerovat přístupové heslo. S tím se dostanete do terminálu pro samozničení. Použijte terminál a nastavte samozničení bunkru.
To způsobí, že získáte hromadu špatné reputace u Bratrstva Oceli (všechny předešlé dobré skutky jsou zapomenuty, jste v minusu) a všichni jsou vůči vám nepřátelští. Pokud se nechcete zdržovat bojem, tak zabte Taggartem, který je při vás, převlékněte se za písaře a utečte pryč. Nezdržujte se, samozřejmě vaše maskování prohlédnou postavení členové Bratrstva, takže utíkejte k východu. Když vyjdete na povrch, uslyšíte výbuch a celé místní Bratrstvo Oceli je zničeno.

Druhá možnost

Chcete-li vyhladit Bratrstvo, můžete jít na to i starým způsobem a to všech vyzabíjať osobně. Můžete je tak pak samozřejmě okrást a přední všechny jejich věci a získat i více zkušeností, pokud to ještě potřebujete. Můžete si pomoci, při vstupu zabijte paladina Ramose av jeho místnosti použijte terminál na stěně (těžké heslo). V terminálu nastavte parametry pro automatické střílny tak, aby útočili na personál. Věžičky se postarají o všech na prvním podlaží. Vy pak už jen Pozabíjejte všech na druhém podlaží.
Třetí možnost
Začněte pracovat pro NKR. Pokud jste se zde postarali o Boomer, můžete hned splnit úkol “Things that go Boom”, pomozte jim s úkolem “Kings Gambit”, postarejte se o Velkých Chánův (čímž se o nich postaráte iv rámci této své úlohy) v rámci “For the Republic, Part 2 “a získáte tím zkušeností navíc.
Pokud jste splnili úkoly “Still in Dark” a “Eyesight to the Blind” pro McNamarru, který je stále stařešinů, tak ho oslovte a rovnou mu řekněte, že NKR v nich vidí hrozbu a chtějí je zničit. Ten pochopí, že je čas na změnu. Pošle po vás odkaz, že se vzdávají nároku na Helios One a že v případě útoku na přehradu pošle paladinů, aby pomohli vojákům NKR. Takže jste sjednány spojenectví mezi NKR a Bratrstvem. Jděte tuto radostnou zprávu oznámit Mooreové, která z toho vůbec nebude mít radost, ale uzná to za splnění úkolu a přihodí trochu špatné reputace u NKR. Pak to oznamte Yes Manovi.

6d.5. Wild Card: Finishing Touches

Yes Man ví, že je třeba, aby NKR porazila Legii a aby nepadla přehrada do rukou Césara. Právě se chystá na návštěvu své vojáky samotný prezident Aaron Kimball, aby podpořil morálku. Tou by dost otřáslo, kdyby ho Legie zabila a to tedy nechcete. Máte pomoci ranger Grantovi, který odpovídá za bezpečnost prezidentovy návštěvy, aby se prezidentovi nic nestalo.
Splňte úkol “You’LL know when it happens”, která je i součástí postupu hlavního příběhu za NKR, kde je i detailně popsána. Toto je volitelná část tohoto úkolu.
Pak Yes Man od vás chce, abyste zašli do energetické stanice El Dorado. Tu spravuje armáda NKR a nepustí do ní nikoho. Máte tam v řídící místnosti nainstalovat ovládací modul, kterým získá energii na nahození dalšího reaktoru v Lucky 38.
Můžete se do budovy zkusit proplížit, případně použít i Stealth Boy, ale nejsnáze je se převléknout za vojáka NKR. Tehdy na vás nebudou útočit, přestože budou mít poznámky k tomu, abyste odešli. Nepotřebujete tam být dlouho, je to jen jedna místnost av její pravé části je počítačový terminál, který použijte a přesměrujte energii. Pak se jen vraťte za Yes Manem.
Yes Man vám říká, že už jste připraveni na velké finále. Ještě se ho můžete zeptat, zda si myslí, že je třeba ještě něco udělat, než se pustíte do toho hlavního. Řekne, že v záznamech pana House byl návrh požádat o podporu následovníka Apokalypsy, neboť jsou to léčitelé a mohlo by jich být po bojích třeba. Takže je máte požádat, zda jsou nyní ochotni podpořit vaše svobodné Vegas. Toto je volitelná část úkolu, pokud to nechcete, řekněte mu to a posouváte se dále. Ale je to prosté, stačí skočit ve Freeside do Staré mormonský Pevnosti a oslovit Julie Farkašová, vůdkyni Nalsedovníkov Apokalypsy. Ta souhlasí, tak se pak už jen vraťte za Yes Manem.

6d.6. No Gods, No Masters

Když řeknete Yes Manovi, že jste připraveni na závěrečnou fázi, rovnou se přesouváte k přehradě, kterou napadla Legie. Pár rangerů brání západní stranu. Objeví se i několik Chánův, kteří vám pomohou, pokud jste uzavřeli spojenectví mezi nimi a NKR. Také je zde s vámi jeden Securitron, který vás doprovází. Probojujte se do poloviny přehrady, před kontrolní stanovisko, za kterým povrch vybombardovat Boomer, pokud jste je naverbovali. Nechoďte do stanoviska, ale do věže napravo. Svezte se výtahem ve věži a dostanete se do kancelářských částí přehrady.
Kousek od vás je hlavní, řídicí centrála. Hlídají ji dva obrnění vojáci NKR. Můžete je přesvědčit, aby vás vpustili dovnitř (Řečnictví 75), můžete je zabít, nebo jít trochu dál a když do přehrady vniknou legionáři, tak se stáhněte a ti odlákají stráž od dveří. Vejděte a použijte ovládací modul na centrální počítač. Systém ovládne Yes Man. Nyní se můžete rozhodnout, zda chcete zničit funkčnost přehrady, čímž by ztratila pro NKR význam, nebo zda chcete poslat energii do bunkru pod pevností Legie, abyste aktivovali armádu Securitron, kterou jste tam získali.
Chcete-li udržet přehradu funkční pro vás, pokračujte na konec kancelářských prostor na terasu první haly elektrárny a tam aktivujte spínač napravo od dveří.
Pokud jste se rozhodli vyřadit přehradu, tak jděte na opačnou stranu kancelářských prostor a vedle vojácích vyjděte na terasu první haly elektrárny. Tam také na stěně aktivujte spínač, čímž zničíte generátor. To naštve všech v NKR a budete se muset probojovat i přes ně.
Přejděte do místnosti vedle kontrolní místnosti a vyjděte dveřmi do věže az ní opět ven na přehradu. Jste za kontrolním stanoviskem, na východní straně přehrady. Zde se již objeví pár dalších Securitron a pokud jste splnili úkol “For Auld Lang Synet”, objeví se i pozůstalí z Enklávy, aby vám pomohli. Společně se probojujte touto stranou přehrady až k táboru Legáta.
V horní části tábora čeká velitel Legát Lanius. Když ho oslovíte, můžete ho přesvědčit, aby se stáhl a vyhnout se tak boji s ním (Řečnictví 100, nebo Obchod 100, nebo Řečnictví 90 pokud blufovat a lžete). Pokud se vám ho nepodaří přesvědčit, můžete jej ještě přesvědčit dodatečně, aby bojoval s vámi jen on sám a dokázal tak svou sílu (Řečnictví 80) a čeká vás boj jen s ním. Pokud ho nepřesvědčíte, nebo rovnou vyprovokujete, tak bude s vámi bojovat on a i jeho posily legionářů.
Pokud LANius přesvědčíte k odchodu, nebo pokud jej zabijete, tak se už jen vraťte k hlavní bráně, kterou vyrazí vojáci NKR a objeví se generál Lee Oliver. Řekněte mu, že bojujete za nezávislost Vegas, což se mu nezamlouvá, protože tak dlouho bojovali a chránili přehradu. Můžete ho přesvědčit, aby přijal podmínky kapitulace (Řečnictví 100), nebo s ním můžete bojovat. Objeví se i pár Securitron, takže generál a jeho rangerskí veteráni nebudou problém. Pokud je s vámi Cannibal Johnson, také se obrátí proti vám, pokud napadnete generála. Pokud generála přesvědčíte, aby se vzdali, můžete dát pak ještě rozkaz Securitron, aby ho shodili z přehrady, což následně i uvidíte.
Pak se objeví Securitron, jehož přímo ovládá Yes Man. Pogratulovat vám k vašemu úspěchu a vy už jen sledujte závěr, abyste se dozvěděli, jak ovlivnily do budoucna vaše činy jednotlivců a také celou Mohavskou poušť.
Jedná se o přeloženou verzi hlavní dějové linie ze Slovenštiny. Autorem návodu je Andrej Eperješi. Kompletní návod na hru bez DLC od ABCgames naleznete zde.


Jedná se o přeloženou verzi hlavní dějové linie ze Slovenštiny. Autorem návodu je Andrej Eperješi. Kompletní návod na hru bez DLC od ABCgames naleznete zde.