Náhodná setkání

Náhodné speciální lokace (najdete je pouze pokud máte dostatečný „štěstí“, pro jistotu ještě podpořený perkem „Průzkumník“):

Zpěvák Patrick – opatrným vyptáváním ho přimějte ho k tomu, aby vám zazpíval vaši oblíbenou keltskou píseň. Získáte +1 v položce Charisma. A pozor máte jen jednu šanci!!!


Obří stopa v poušti. Najdete v ní rozšlápnutého peasanta, kterýžto nešťastník má u sebe „Mizík“, přístroj pro částečné zneviditelnění. Zřejmě se mu jeho použití stalo osudným.


UFO – nejoblíbenější a nejhledanější artefakt. Naleznete zřícený létající talíř (s cedulkou „Majetek Zóny 51. Při nálezu navraťte“…:)) a u něj dvě kostry mimozemšťanů. Jedna má u sebe fotku Elvise a ta druhá tu nejmocnější zbraň na kratší vzdálenosti v celé hře: Alien Blaster….


Stádo podivných mluvících krav – tady nic nezískáte, jen se zasmějete.


Bob a jeho prodejna použitých aut. Chlapík snažící se vám prodat uprostřed pouště použité (ale opravdu HODNĚ použité) auto, ovšem nemá do něj benzín. V jeho domku lze občas najít speciální verzi vzduchovky (dokonce jsem s ní odpráskl i pár supermutantů).


Převrácený náklaďák s bednou zátek.


Stroj času vypadající jako modrá policejní budka (z období r.1960 z Velké Británie). Když se k ní přiblížíte, rozsvítí majáček a zmizí. Na místě, kde byla zůstane ležet detektor pohybu.


Rybář se synem. Pokud je chcete najít, musíte se pochopitelně courat po břehu moře.


Vyděšený strážce karavany (celou jeho karavanu pomlátili supermutanti). Nic od něj nezískáte, jen trochu stísněný pocit…:). Mimochodem, ačkoliv už ani vám nevím, kolikrát jsem Fallout dohrál, tohohle chlapíka jsem potkal jen jedinkrát. Musíte mít asi velké štěstí.


Lovec odměn Christopher. Pokud hrajete za špatňáka, tak si vás podá…