Fallout 3


Fallout 3
je pokračování úspěšné RPG série Fallout. Nejprve byl vyvíjen společností Black Isle Studios, která byla autorem i předchozích dvou dílů, pod kódovým označením Van Buren, ovšem vlastníkem této společnosti byla společnost Interplay Entertainment, která zbankrotovala a práva na hru prodala společnosti Bethesda Softworks, která stojí například za velmi úspěšnou sérií Elder Scrolls. Tato společnost začala na Falloutu 3 pracovat od července 2004, hlavní vývoj byl ale pozastaven do doby, než byla vydána hra The Elder Scrolls IV: Oblivion, na jehož enginu Fallout 3 funguje.

Hra se odehrává v roce 2277, 200 let po velké válce, 116 let po Falloutu a 32 let po Falloutu 2 na východním pobřeží USA, hlavně v centru Washingtonu DC, který zabírá čtvrtinu mapy. Žádné vozidlo ve hře není řiditelné, pro rychlejší cestování po mapě jde použít torzo washingtonského metra. Je použit jak pohled z první, tak i ze třetí osoby. Příběh nenavazuje na události z Falloutu Tactics. Supermutanti samozřejmě nechybí, stejně jako Bratrstvo oceli. Hra nezahrnuje multiplayer. Na začátku hry se hráč ocitne ve Vaultu 101, ve kterém prožil dětství. Úkolem této části hry je hráče nenásilně seznámit s ovládáním a herními principy Falloutu. Jeho postava si totiž dospělosti ve Vaultu nemá moc užít. Když je ústřední postavě 19 let, zmizí z Vaultu její otec, a protože už v něm nikoho jiného nemá (matka zemřela), vydává se svého otce hledat. O hledání ztraceného otce se také opírá hlavní dějová linie.

Fallout – Wikipedia. Wikipedia. [online]. 7.3.2006 [cit. 2013-11-21]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Fallout

Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek.