Příběh

Fallout se odehrává v roce 2296, 219 let po Velké válce z roku 2077, která způsobila jaderný holocaust a zahubila většinu lidstva; někteří občané předválečné Ameriky dokázali válku přežít ve Vaultech, masivních protiatomových krytech postavených společností Vault-Tec po celých Spojených státech.

Lucy MacLean je obyvatelkou jednoho takového Vaultu: Vault 33, který se nachází v ruinách města Los Angeles. Celý svůj život strávila pod zemí a rozhodne se vydat na povrch na misi, aby zachránila svého otce Hanka. Jak si zvyká na nebezpečí pustiny, setkává se s dalšími postavami včetně Maxima, mladého vojáka z Bratrstva oceli, a Ghoula, ghoulifikovaného lovce odměn. Cesty protagonistů se protnou, když pronásledují artefakt od záhadného výzkumníka, který má potenciál změnit mocenské poměry v celé pustině. Další perspektivy zahrnují předválečnou hollywoodskou hvězdu Coopera Howarda, muže, který se stal Ghoulem; stejně jako pokračující příběh obyvatel Vaultu 33 po Lucině odchodu do pustiny.

Další detaily o seriálu zahrnují Filly, osadu podobnou vrakovišti v oblasti Velkého Los Angeles; Prydwen, vzducholoď postavenou a používanou Bratrstvem; stejně jako maskota společnosti Vault-Tec, Vault Boye, který dostane svůj příběh. Seriál obsahuje tři Vaulty, které jsou nějakým, zatím nespecifikovaným způsobem propojeny.