Lokace

Fallout 3 – Lokace

Zde naleznete pár zajímavých lokalit ve hře Fallout 3. Pro kompletní seznam lokací navštivte sekci mapa.

Vault 101

Vault 101 je jedním ze série Vaultů od Vault-Tecu, je situován na východním pobřeží spojených států. Jeho role ve vládním vault experimenu byla taková, že neměl být nikdy otevřen, nikdo nikdy neměl Vault  101 opustit a nikdo nikdy neměl do Vaultu vstoupit z venčí, po jeho uzavření. Po velké válce byl Vault zavřen 200 let, až vy, jako mladý obyvatel jej opustíte, abyste v pustině nalezli svého otce. Ve Vaultu 101 začíná příběh hry.

Washington, DC

Washington, DC je jedna z hlavních, největších lokací celého Falloutu 3, je to předválečné hlavní město spojených států. Washington, DC je věrně navržen podle opravdového města a tak zde naleznete vcelku nedotčenou budovu kapitolu, nebo Jeffersonův monument, který je upraven na čističku vody. :-)

Rivet City

Je středobodem a sídlem většiny přeživší populace bývalého Washingtonu, DC. Naleznete zde mimo jiné i obrovský vrak letadlové lodi.

Megaton

Megaton je městečko na kraji Washingtonu, postavené okolo kráteru nevybuchlé atomové bomby, kterou skupina obyvatel uctívá jako dar od Boha. Brány Megatonu střeží robot, ve městě naleznete Moriartyho bar. Megaton vede šerif Leon Simms, který se mimo jiné snaží zabránit jedné z frakcím vedené záhadným Burkem, v odpálení nevybuchlé atomovky.

Paradise Falls

Kdysi zde býval supermarket, který je nyní přebudován a obýván komunitou otrokářů.

Tenpenny Towers

Lokace, která se vám otevře pouze tehdy, pokud pomůžete Burkemu z Megatonu odpálit nevybuchlou atomovou bombu.

Další lokace

Capital Wasteland, Springvale, Downtown, DC…