Náhodná setkání

Náhodná setkání vás čas od času překvapí na mapě. Dají se rozdělit podle toho, zda jejich značka po odchodu zůstane na mapě (1) a vy se tam budete moci kdykoliv vrátit a nebo se objeví jednou a navždy zmizí (2).


Bridge (Most)
Reference na Monthy Pythony. Odpovídejte dle pravdy a pokud chcete, odpovězte třetí otázku otázkou. Hlídač to neunese a…no prostě to neunese. Z jeho zbytků si můžete vzít Bridgekeeper’s robe (velmi volný překlad: „Kápě hlídače mostu“), která má stejné parametry jako Combat armor. V opačném případě vás normálně pustí přes most.


Cafe of Broken Dreams (Kavárna nesplněných snů)
Najdete tam většinu postav z Falloutu I, mj. Tandi, Seta, ale především Dogmeata, psa z prvního dílu. Pokud ho chcete vzít s sebou (nikdy ho neberu, připadá mi to trochu jako cheatování, jestli víte, o čem mluvím), svlékněte si brnění, pozná oblečení Vaultu 13.


Mad Brahmin (Šílené brahminy)
Neboli nemoc šílených krav trochu jinak. Naběhne na vás stádo brahmin a postupně budou explodovat. Doporučuji rychle utéct.


Talking Head (Mluvící hlava)
Monument vašeho předka. Promluvte si s hlavou, po několika hodinách hovoru vám vyčerpaná hlava dá speciální kámen, který zvýší vaše hlavní vlastnosti. (nikdy ho nepoužívám…)


Guardian of Forever (Hlídač času)
Projděte přes kruh, budete teleportováni v čase zpět do Vaultu 13 ještě za časů funkčního vodního čipu. Vašim úkolem je tento čip rozbít, asi aby nenastal časový paradox a mohl se tak stát příběh Falloutu II. Čip najdete v počítači, který občas „zapípá“. Ještě předtím ale zvedněte ze země jednoho skladiště Solar Scorcher (nejde přes stěnu vidět), výbornou unikátní energetickou zbraň. Proč výbornou, poznáte záhy…


Federation Shuttle (Spojenecká loď)
„Z nebe spadlý“ přepravní modul, jehož osádka to očividně nevydýchala. V jejich mrtvolách najdete celkem tři stříkačky, které vám doplní zdraví na maximum.


Crashed Whale (Mrtvá velryba)
Reference na knihy Douglase Adamse. Najdete tu mrtvolu velryby asi taky „spadlé z nebe“. V jejich „troskách“ naleznete květinu v květináči!


Toxic Waste Dump (Skládka toxického odpadu)
Toto náhodné setkání objevíte pouze tehdy, když máte malou hodnotu štěstí. Naleznete zde barely a kaluže toxického odpadu, ale především se zde stále objevují všechny typy Gecků, takže si můžete vždy přijít zastřílet. To je ta dobrá část. Ta špatná je, že zde na vás čeká obrovské množství radiace…


Pariahs
Taktéž je nutná velmi malá hodnota štěstí (nebo vysoká hodnota neštěstí?). Najdete zde několik mrtvých těl a jednoho psa. Pokud vám mohu radit, nechoďte blízko k psovi, pokud se přiblížíte na malou vzdálenost, pes se k vám přidá a jako „dárek navíc“ získáte perk Jinxed. Pokud se chcete tohoto perku zbavit, nezbývá vám nic jiného než psa zabít. (BTW, má okolo 700 hp…)


The Unwashed Villagers hunting a Spammer (Nemytí osadníci pronásledující spammera)
Tady jde o starší příhodu. Na internetu existuje komunita „The Unwashed Villagers“, kteří sami sebe nazývají veterány Falloutu (no comment), na jejichž stránkách je umístěna tabule, kde můžete umisťovat své dotazy. A právě jejich tabuli často „navštěvoval“ spammer. A vzhledem k tomu, že „The Unwashed Villagers“ jsou u Interplaye oblíbení, zařadili tuto „scénku“ do Falloutu 2. Už chápete? Jinak můžete souboj jenom sledovat nebo pomoci jedné ze stran (obvykle postřílím všechny „Nemyté osadníky“). Abych nezapomněl, v domě najdete skříň se stimpaky.


King Arthur’s Knights (Rytíři krále Artuše)

Další reference na Monthy Pythony. Najdete zde družinu Bratrstva oceli, která hledá ultimátní ruční granát. Zde nic chytrého nevymyslíte, pouze, pokud znáte Monthy Pythony, se pobavíte.


A Tin Woodsman
Překlad nechám raději na vás. Uvidíte vojáka Enclavy, kterému došly pohonné hmoty pro jeho brnění. Naštěstí pro něj leží plechovka s olejem kousek od něj. Použijte ji na nebohého vojáka, dostanete malou odměnu.