Fallout 4 informace z E3

Prezentace Bethesdy na E3 je z námi a my tak známe velké množství nových informací o připravovaném čtvrtém pokračování námi milovaného Falloutu. Fallout 4 bude opravdu gigantická hra a v podstatě bude kombinovat několik herních žánrů. Hra začíná poklidně ve vašem bytě, ještě před válkou, kde si vytvoříte postavu, jakmile postavu dotvoříte, začnou na Boston dopadat první bomby a vy se (ze zatím neznámého důvodu) po 200 letech probudíte ve Vaultu.

Vedle klasického RPG budeme moci craftovat, craftovat bude možné prakticky cokoli od zbraní po zbroje, materiál na craftění budete nacházet při svých toulkách pustinou. Další úrovní craftování bude budování, kromě úprav equipu tak budete moci stavět vlastní budovu, posléze malou osadu a ve finále i menší město. Takže to máme RPG, Minecraft a The Sims v jednom.

Celé městečko pak budete moci připojit na generátory elektřiny a pomocí terminálů ovládat jednotlivé prvky. Město bude třeba bránit před nájezdníky k čemuž budou sloužit obranné věže a máme tu další ingame hru – totiž tower defense. Jak bude vaše město vzkvétat budete moci obchodovat pomocí karavan a získávat tak unikátní předměty.

Tolik k možnostem hry. Pokud vás nezajímá ani craftění, ani budování a obchodování, můžete tyto herní mechanizmi ignorovat a prostě jen hrát Fallout jako klasické RPG a nebudete nijak penalizováni.

Svět je podle Todda Howarda absolutně otevřený a není důvod po masivní ukázce tomu nevěřit. Todd Howard dále potvrdil, že Fallout 4 běží na upraveném Creation enginu, který Bethesda kompletně upgradovala. Hra pak vyjde překvapivě již letos a to 10.11.2015 na PC, PlayStation 4 a xbox One.

Ke sběratelské edici pak dostanete PipBoye, do kterého budete moci vložit vlastní chytrý telefon s nahranou příslušnou aplikací a hru tak ovládat pomocí tohoto PipBoye. Fallout 4 můžete zakoupit v předprodeji např.: na Xzone.cz.